Якість морозива на вулицях Франківська або як правильно обирати "символ літа"

 Морозиво люблять майже усі: і діти, і дорослі, тому мало хто може пройти повз і не купити цей символ літа. Воно має якийсь особливий смак дитинства. Але чи впевнені ви, що купуєте якісний і свіжий продукт?

Не раз кожен з нас стикається з тим, що морозильна камера у продавців  не працює належним чином, продукт розморожений, зовсім не схожий на той, що рекламують, однак “свіжий і якісний”, як кажуть ті, хто хочуть його “позбутись за гроші”.

«У магазинах та ятках не мають права продавати м’яке морозиво, хоча насправді так роблять. Річ у тім, що морозиво стає м’якішим (тобто тане) через підвищення температури. Через це кишкова паличка, яка є в ньому, дуже швидко розмножується і її кількість скоро перевищує норму. Тому, з’ївши таке морозиво, можна щонайменше отруїтися, навіть якщо його й заморозили знову. Тому, якщо продукт вже раз розморозився – його потрібно знищити або зняти з продажу, інакше наслідки можуть бути катастрофічними» – розповідає Ольга Москалюк

Ми не можемо перевірити чистоту холодильника та руки продавців. Цілий день вони стоять на вулиці, де помити руки і інвентар неможливо. За правилами, кожна ятка з морозивом повинна бути прикріплена до кафе, піцерії чи іншого закладу, щоб продавці могли доглядати за своєю особистою гігієною та інвентарем.

Якщо на морозиві в упаковці обов’язково пишуть термін придатності, то на вулиці ми не зможемо вияснити цього. Продавці навряд чи скажуть нам правду, тому слід бути дуже обережним, можливо ми насолоджуємось вже зіпсованим продуктом.

«Належну увагу потрібно приділяти зовнішньому вигляду морозива та охайності продавця. Якщо сумніваєтесь: купувати чи не купувати, то маєте право вимагати супровідні документи, які підтверджують якість продукту (супровідні накладні та посвідчення про якість). Але краще не ризикувати і не купувати те морозиво, яке не до вподоби» – застерігає Д. Гелка.

Морозиво для багатьох з нас – улюблені ласощі, проте потрібно бути дуже уважним при його виборі. Купуйте продукт тільки у перевірених продавців, не ризикуйте своїм здоров’ям!