news-image: Чиновники думали як убезпечити Прикарпаття від африканської чуми

 Учасники засідання обговорили проведенням  протиепізоотичних  заходів з метою недопущення занесення на територію області збудників заразних хвороб тварин  з інших держав, зокрема африканської чуми, додержання     юридичними     та     фізичними     особами  ветеринарно-санітарних вимог,  спрямованих  на  захист   людей   і довкілля; надання практичної  допомоги  місцевим державним надзвичайним протиепізоотичним комісіям у проведенні протиепізоотичних заходів; вжиття  оперативних  дій для локалізації та ліквідації спалахів заразних хвороб тварин тощо.

Володимир Семко повідомив, що, на жаль, на території України з 2012 року зареєстровано 8 неблагополучних пунктів захворювання  свиней на африканську чуму, 7 з них –  у 2014 році. За його словами, загрози для здоров’я людей від цієї хвороби нема, проте власники тварин несуть великі економічні збитки, бо  з метою нерозповсюдження вірусу хворих тварин необхідно знищувати. «Для локалізації вогнища захворювань на африканську чуму потрібно людей інформувати, залучаючи для цього місцеві засоби масової інформації, – зауважив В. Семко. – Роз’яснювальна робота має бути у різних галузях господарства, адже на цю недугу хворіють і дикі тварини. Тому краще повідомити про саму підозру на африканську чуму і локалізувати вогнище захворювання, ніж сприяти її розповсюдженню».

Також обговорено шляхи розповсюдження африканської чуми і готовність служб на місцях до роботи в разі виявлення цього захворювання. План дій обласної комісії буде доведено до районних і міських протиепізоотичних комісій, які своєю чергою проводитимуть відповідну роботу з населенням.