Особливості формування бюджету на 2018 рік”. На загальні збори Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України завітали міські, селищні та сільські голови, очільники ОТГ, представники облради та ОДА, а також народний депутат України Юрій Соловей. Директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук відмітив, що реформа децентралізації загалом дає позитивну динаміку росту фінансово-економічної привабливості громад.

“Ми зібрались, щоб обговорити ряд питань. І серед них найважливіше – бюджет наступного року. Адже від цього залежатиме, чи будуть наступного року у нас нові садочки, школи та дороги, – відкрив збори міський голова Івано-Франківську Руслан Марцінків. – На зустрічі з Прем’єр-міністром країни ми добились певних обіцянок, зокрема про те, що реверсна дотація не буде забиратись, пільги не будуть перекладатись на плечі місцевого самоврядування. Але обіцянки – це одне, а документ, який буде ухвалений парламентом – це інше”.

Також мер Франківська відмітив, що кожного року органи місцевого самоврядування закликають уряд не міняти правила гри, але поки це безрезультатно. Тривожить Руслана Марцінківа і урізання медичної та освітньої субвенцій, а також перекладання пільг та компенсацій за субсидію на місцеві бюджети.

“Це вже не децентралізація, а навпаки – централізація, – відмітив мер Івано-Франківська. – Тому сьогодні дуже важливо захистити місцеве самоврядування.  Ми всі в одній команді, незалежно до якої партії чи фракції належимо. Чим більше грошей буде на місцях, тим більше роботи ми зможемо зробити”.

Народний депутат Юрій Соловей переконаний, що влада має докласти максимум зусиль, щоб пришвидшити децентралізацію, яка є однією з найефективніших реформ держави.

“Ми маємо фактично половину області об’єднану.  Важливо, що люди самостійно призначають владу, а не вона призначена у Києві, – відмітив парламентар. – Сьогодні ми бачимо дуже хорошу динаміку розвитку громад, особливо тих, які були створені першими. Там будуються дороги, ЦНАПи, відновлюється інфраструктура. Очевидним є те, що ми не можемо скорочувати обсяг фінансування об’єднаних громад, а навпаки – повинні їх збільшувати”.

Нардеп назвав найважливіші законопроекти, прийняті Верховною радою, які сприяють розвитку і фінансово-економічній стабільності місцевого самоврядування.

“З 1 січня 2018 року у нас почнуть працювати два закони, які не тільки міняють усталені правила в певних сферах, але й суттєво наповнять місцеві бюджети. Зокрема це закон України “Про дорожній фонд”, і з 1 січня на ремонт місцевих доріг буде виділено близько 380 мільйонів, у 2019 році ця сума збільшиться на 50%, а в 2020 становитиме близько мільярда гривень, – розповів Юрій Соловей.

– Другий – закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження і використання коштів з рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату)». У нашій області є багато нафтогазових родовищ. З 1 січня 3% рентної плати залишається в ОТГ, 2% – йде до обласного бюджету”.

Також нардеп згадав і про перевиконання митних платежів, з яких 50% спрямовують на відновлення доріг. У режимі діалогу з очільниками ОТГ, міст та селищ в напередодні прийняття Бюджету напрацювали ряд поправок до законів “Про Бюджет на 2018 рік” та “Про внесення змін до Бюджетного кодексу”.