Відтепер всі чиновники звітуватимуть про доходи і витрати не лише свої власні та малих дітей, які з ними спільно проживають, але й про всіх родичів до третього коліна (онуки, правнуки, дідусі, прадідусі).

Про це народний депутат України Анатолій Гриценко написав на своїй сторінці уFacebook. «Раніше Янукович не звітував про доходи і витрати своїх дорослих синів, а тепер буде», – додає нардеп.

По-друге, за словами Анатолія Гриценка, розмір витрат, про які треба звітувати, зменшено майже вдвічі: зі 150 тис. грн – до 80 тис. грн, що дозволить більш прискіпливо контролювати посадовців.

Крім цього, всі корупціонери, визнані такими рішенням суду, тепер стануть відомими не лише правоохоронцям, а їх знатиме вся країна. Відповідна інформація впродовж трьох днів буде розміщуватися у відкритому для широкого загалу Єдиному державному реєстрі.

Президент України Віктор Янукович сьогодні підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики».

Додамо, 14 травня депутати Верховної Ради на засіданні сесії прийняли зміни до антикорупційного законодавства. За це рішення проголосувало 385 депутатів. 4 квітня 230 депутатів на альтернативному засіданні відправили законопроект на доопрацювання.

Цей законопроект не набрав достатньої кількості голосів, бо «проти» голосувало 25, а утрималось – 30. Голова фракції Олександр Єфремов закликав прийняти цей законопроект. «Я буду з опозицією голосувати за цей законопроект», – сказав він.

Нагадаємо, президент України Віктор Янукович у жовтні 2011 року схвалив Національну антикорупційну стратегію на 2011-2015 роки.

Громадський моніторинг, проведений незалежними експертами, підтвердив низькі бали втілення цієї програми.