1

23 листопада на брифінгу заступник начальника управління полковник поліції Ігор Баб’юк розповів про замах на життя працівника Снятинської РДА Дмитра Сідлярчука та підозрюваних у вчиненні злочину, пишуть Версії.

Днями поліція взяла під варту екс-директора Снятинського дитячого будинку-інтернату Леоніда Шимчука.

Саме його вважають головним підозрюваним у замаху на вбивство Дмитра Сідлярчука – заступника директора територіального центру соціального забезпечення Снятинської РДА та голови районної спілки ветеранів Афганістану. Чи були у нього спільники – в поліції не коментують. Натомість розповіли деякі деталі розслідування.

У серпні Сідлярчук, повертаючись ввечері додому, відчинив бічну хвіртку і одразу відчув типове клацання – здетонував вибуховий пристрій. Моментальна реакція колишнього учасника військових дій в Афганістані врятувала йому життя.

«На вибухівці стояв запал відтермінованої дії – тобто лунає клацання і через чотири секунди відбувається вибух, – розповів Ігор Баб’юк. – Потерпілий встиг відстрибнути. Він отримав поранення тулуба, рук і ніг, але це врятувало йому життя».

За словами поліціянта, у лікарні Сідлярчук одразу назвав ймовірних підозрюваних – напередодні йому погрожували представники Самооборони села Залуччя.

Слідчі виїхали на обшук і виявили, що один з «самооборонців» вирощує марихуану і зберігає її урожай. По цій справі відкрили окреме кримінальне провадження. Наразі слідство ще триває. Проте доказів, що саме «залучанці» підірвали чиновника, на місці не знайшли.

Потім на горизонті «випливло» ім’я колишнього директора Снятинського дитячого будинку-інтернату Леоніда Шимчука.

shumchuk

За словами полковника, Шимчук і після скандального звільнення залишався «тіньовим» керівником закладу – вирішував всі фінансові питання, давав дозвіл, кого приймати на роботу, а кого звільняти. Сідлярчук викрив ці схеми, за це і поплатився.

«Мотив – неприязні стосунки між потерпілим і підозрюваним, а також його оточенням, – прокоментував поліціянт. – Про конфлікт потерпілого і підозрюваного знав весь Снятин. Вони – люди публічні, хоча по-чоловічому стосунки на людях не з’ясовували».

При затриманні Шимчука в нього знайшли зброю та вибухопакети, вміст яких досліджують експерти.

«Вилучили зареєстрований газовий пістолет, пістолет для відстрілювання набоїв Флобера і вибухопакети. Але з чого вони зроблені – питання експертизи», – повідомив заступник начальника облуправління Нацполіції.

Також Сідлярчук заявляв про розтрату коштів у Снятинському дитячому будинку-інтернаті, тому в поле зору правоохоронних органів потрапила і очільниця департаменту соцполітики ОДА Леся Бурдяк.

«Чи розкрадали майно – може встановити лише суд. Зараз працівники захисту економіки проводять перевірку за цим фактом» – розповів полковник поліції.

За словами Ігоря Баб’юка, наразі тривають слідчі дії. Поліціянти сподіваються, що зможуть довести справу до суду протягом двох місяців, а вже після вироку зможуть розповісти більше.