http://www.pravda.lutsk.ua/abton/spaw2/uploads/images/news/96117_1.jpg

 

У КП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” пояснили, чому в місті такі високі тарифи на тепло, пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

Складовою розрахунків вартості є два чинники:

-тариф за тепло;

-кількість фактично використаного тепла у звітному місяці.

Щодо тарифної політики, то у Теплокомуненерго  наголошують, що її визначає Національна комісія (НКРЕКП), що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. НКРЕКП – єдина організація яка встановлює тарифи для усіх споживачів ДМП «ІФТКЕ», а встановлення тарифів чітко регламентован.

У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показниками пропорційно опалювальній площі квартири.

У разі їх відсутності – на підставі середньозважених для відповідного населеного пункту показників споживання теплової енергії поточного розрахункового періоду, виставлених споживачам згідно з показниками будинкових засобів обліку теплової енергії, які перебувають на абонентському обліку виконавця послуг.

ДМП «ІФТКЕ» надає тепло до 555 житлових будинків на абонентському обслуговуванні. У 545 – встановлено загальнобудинкові прилади обліку теплової енергії. Розрахунок проводиться окремо по кожному будинку.

До нарахування квартирам використовують кількість теплової енергії яку використав будинок за мінусом нарахувань на юридичні особи (якщо такі розміщені у будинку, і мають спільний з ним облік). В межах одного будинку ціна за 1 м² єдина. У різних будинках ціни за 1 м² різні, адже будинковий прилад теплової енергії обліковує фактичну кількість тепла, що використано саме у житловому будинку.

Її кількість залежить від багатьох факторів: матеріалу стін будинку, його поверховості, площі, кількості відключених квартир, наявності приладів опалення в місцях загального користування, температурного режиму у квартирах споживачів (навіть чи закривають мешканці двері у під’їздах) тощо.

“При нинішній встановленій НКРЕКП вартості газу – 6809 грн./м2, вартості електроенергії – 2,36 кВт./год. що зросли за останній рік в декілька разів, годі сподіватися невисокої вартості тепла. Також слід врахувати і температуру зовнішнього повітря, що за останні 5 років була найнижчою і середньомісячний показник становив (– 5,7 ˚С). Враховуючи вищевказані фактори стає зрозуміло, що рахунки за тепло – відповідні, а середньомісячний тариф становить 35 грн./м2. Є звичайно тарифи, які нижчі від зазначеної величини, а є – значно вищі. Це пов’язане, у першу чергу, від збереження тепла у самому будинку“, – пояснюють тепловики.