Не голосував за ці законопроекти і нардеп від Прикарпаття Олександр Шевченко. Він відразу ж прокоментував свою позицію.

 

«Я не голосував за дані законопроекти, оскільки вони не відповідають очікуванням виборців та були запропоновані похапцем», – підкреслив нардеп.

 

Олександр Шевченко підтримує запровадження пропорційної системи з відкритими списками, адже вважає, що така виборча системи дасть змогу зайти в парламент новим людям, які мають реальну підтримку громадян.

 

«Я підтримував і зараз підтримую запровадження пропорційної системи виборів з відкритими списками. З тих усіх законопроектів, що були запропоновані та винесені на голосування найбільш оптимальним для теперішнього часу є законопроект Соболєва, який передбачає пропорційну систему з відкритими списками, проте, якщо уважно переглянути проект, то є не зрозумілі нюанси. Зокрема, передбачено, що партія визначає 10 людей , які незалежно від волевиявлення виборців на територіальних округах пройдуть до парламенту. Тобто, рішення про визначення цих осіб буде прийматися з’їздом партії і знову ж, не виключено, що це будуть кулуарні домовленості.

 

В свою чергу це дозволить без проблем пройти до парламенту фінансовим спонсорам, випадковим людям, кримінальним авторитетам, людям які фінансують сепаратизм… Я виступаю за те, що кожен має пройти в парламент лише маючи мандат довіри від громади. Майбутня Верховна рада має обиратися за пропорційною системою виключно з відкритими списками. Це буде свого роду елементом люстрації для лідерів, партій і депутатів, які роками сидять в парламенті», – наголошує О.Шевченко.

 

Також нардеп зазначив, що з запропонованих на розгляд Верховної ради законопроектів, був ще один вартий уваги, проте лише у мирний час.

 

«Було подано законопроект в якому передбачалася повна мажоритарна система виборів. Звичайно, що це було б дуже добре, але лише за умови миру, бо на територіях, де відбуваються військові дії, провести вибори не можливо. Цей закон не на часі», – зазначив нардеп.