vorozhka
Ворожки та ворожбити з різноманітних листівок обіцяють вилікувати від будь-яких хворіб, привабити гроші та удачу, позбавити безпліддя та “вінка безшлюбності”. Та найчастіше ворожки беруться за пророкування майбутнього.

Щоб знайти гадалку в Івано-Франківську докладати багато зусиль не треба. Коли франківчанці Оксані задумалось знайти жіночку, яка пророкує майбутнє, то це виявилось дуже просто. Дівчина звернулась до сусідки, яка вмить надала номер телефону і адреси відразу декількох жінок. За словами дівчини, в житті склались такі обставини, що кортіло дізнатись відразу усі відповіді на запитання.

«Декілька раз я ходила до жіночки, яка розкидує на картах. І вона говорить правду! Спочатку мене це справді дуже насторожило, адже те, що вона говорила про майбутнє, справді відбулось в реальності. І після першого разу, ходила ще декілька разів, але це була нагальна потреба і тому не вбачаю у цьому чогось дуже страшного і гріховного», – зауважила Оксана.

Такі жіночки допоможуть розвіяти сумніви дуже допитливим людям, які бажають знати все і одразу. Але знайти справжню «картярку» – це також треба мати щастя, адже серед таких «провидців» і безліч шарлатанів, які добре виманюють гроші. На таку «пророчицю» натрапив франківець Михайло.

«Ну це було ще давно, тоді в мене були сумніви стосовно моєї коханої. Моя знайома якось проговорилась, що є жіночка, яка гадає на кавовій гущі і сказала, що вона говорить реальні речі. От і вирішив дізнатись, що від мене приховує дівчина. Після «сеансу» я вийшов із переживаннями, що на моїй сім’ї ворожба, моя дівчина кудись виїде і моя права нирка опущена ще й віддав 50 гривень.  Я був страшно спантеличений, адже не знав вірити чи ні у це все. В кінці-кінців, зайшов до церкви, посповідався,помолився і більше навіть чути не хочу про гадалок, брехня це все. І на своїй дівчині, до речі, я одружився», – зауважив Міша.

Своє майбутнє також можна дізнатись і за допомогою зірок. На одному із івано-франківських форумів консультує астролог, яка може поглянути і сказати чого чекати, чого остерігатись, і навіть те як у житті може виглядати друга половинка. Судячи з відгуків відвідувачів форуму, дівчина говорить правдиві факти, які не можна назвати пустослів’ям.

Але церква все одно застерігає людей від такого, у будь-якому випадку – це гріх і переступ через Заповіді Божі. За словами прес-секретаря Івано-Франківськох архієпархії  УГКЦ отець Юрій Трухан, через візити до ворожок і провидиць людина продає душу злому духові.

«Ніхто не виключає що все це є неправда. Та ці речі не є від Бога, воно походить від диявола. І людина коли користується такими послугами  є в повній залежності від нього. І коли прийде момент істини, злі сили захочуть віддачі. Людина не розуміє, що в майбутньому це може розвернутись  проти неї, адже доведеться розрахуватись за надані послуги. Адже свого роду продаж душі», – зауважив отець Юрій Трухан.

Щоб звільнитись від такого гріха, отець радить добре висповідатись і прийняти Святе Причастя. Душа може переживати внутрішню боротьбу, бо звільнитись від злого духа не так вже й просто.

“І які б життєві негаразди не траплялись – необхідно надіятись тільки на Бога”, – каже отець.

На думку психологів, найчастіше клієнтами ворожок та екстрасенсів стають невпевнені у собі або психічно виснажені люди. Хоча у стресових ситуаціях до ворожок можуть звертатися і сильні духом люди, які розгубилися у складний момент життя, і які, так би мовити стоять «на роздоріжжі» та не можуть побачити вихід із ситуації. Такі люди вибирають найлегший спосіб вирішення своїх проблем. Вони зазвичай хочуть почути, що в майбутньому їх чекає все про що мріялось. А гадалки, маючи пильне око, тільки підтверджують ці сподівання. Люди очікують від гадалок порад, як краще вчинити в тій чи іншій життєвій ситуації. Таким чином вони бояться брати на себе відповідальність за власне життя. Мовляв, навіщо працювати над собою, над своєю поведінкою, над стосунками, якщо можна перекласти всю відповідальність за подальше вирішення життєвої ситуації на когось іншого?