“Не всі гурти виступають безкоштовно, не дивлячись на те, що в країні складна економічна і політична ситуація, – розповідає Гуменюк. – Гуртам на це… байдуже. Навіть місцеві, Цвіт Кульбаби, Кораллі, просять тисячу доларів. “Фіолет” з Луцька просив 600 доларів. “Тартак” – 5 тисяч доларів. Спочатку ми зробили вхід платним, але люди відмовлялись платити. У Білому домі нам заборонили проводити фестиваль, коли ми вже половину організації зробили. Нам сказали, що дозволять провести захід, якщо заберемо квитки з продажу.”

Як розповів організатор фестивалю, у них немає жодного спонсора: “Я зараз у мінусах – це десятки тисяч гривень. Я маю всі документи: хто, коли і кому проплачував гроші. Я готовий зібрати конференцію і розказати все на публіку. Ми відмовляли гуртам, бо не було грошей на гонорари.”

За словами Івана Гуменюка, було багато проблемних моментів: чоловік, який ставив сцену, щогодини вимагав гроші, погрожуючи, що згорне сцену і гурти не матимуть, де виступати. “Усі гроші, які мали йти на гонорари, я віддавав на сцену, звук і рекламу, – продовжує він. – Гуртам, які виступали вчора, ми оплатили дорогу. А ще була ярмарка. Вони продали все і поїхали, не дали мені ні копійки.”

Що ж до конфлікту із гуртом “Фіолет”, який назвав цей захід недофестом, а оргнізаторів звинуватив у махінаціях із грошима на армію, пан Ігор коментує ситуацію так: “Я сазав музикантам, що одразу 600 доларів оплатити не можу. Пообіцяв зібрати і віддати. Їх оголосили – вони не вийшли. Відтак, гості фестивалю так і не дочекались гуртів Тартак, Пан Пупець, Кораллі, Фіолет. Зате сьогодні виступатиме симфонічний оркестр з 35 людей.”

За рахунок платних квитків мали оплачувати гонорари, частину хотіли віддати на допомогу українській армії. Гуменюк вважає, що основною причиною “провалу” фестивалю є саме те, що заборонили продаж квитків.

“Я хотів зробити якомога краще, підняти наш український дух, хотів допомогти армії коштами, але Білий дім нам не допоміг, – зітхає Іван Гуменюк. – А музикантам байдуже на ситуацію в країні, і вони не знижують ціну гонорарів!”