1

В своїй доповіді «Про стан використання лісових ресурсів на території області» заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Олійник зазначив, що найбільшою проблемою охорони лісового господарства є незаконні самовільні рубки, пишуть Версії.

Щороку лісова охорона фіксує більше 1000 таких випадків, та не всіх «чорних лісорубів» вдається притягнути до відповідальності. Лише незначний відсоток порушників сплатив штрафи.

«Штрафи за вируб лісу мають бути обов’язковими. За одне зрубане дерево порушник має сплатити його подвійну вартість», – зазначив заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства.

– Суми штрафів за лісопорушення мають виконувати насамперед економічну, а не караючу роль, і бути на рівні 2—2,5- разової ринкової вартості деревини».

Крім того, це питання буде врегульоване в новому Кримінальному кодексі.

«Я вважаю, що новий Кримінальний процесуальний кодекс змінить принцип кримінальної відповідальності за незаконні рубки лісу. Адже тепер прокурор, слідчий після подання заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення вже буде зобов’язаний внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочати розслідування» – прокоментував Роман Олійник.