4657

За словами ж депутата, таксисти ні за що побили його неповнолітнього сина, а на традиційний тривожний сигнал «Юпітер» з’їхалися з 40 машин таксі. «Репортеру» довелося розбиратись.

 

Усе починається з пива

До редакції звернулися саме таксисти, кажуть – не хочуть, щоб цю справу зам’яли. Вони прийшли у вівторок, троє прямо з лікарні.

Сама історія трапилася у ніч з суботи на неділю 9 листопада, десь о четвертій ранку. І почалося все банально.

«Я прийняв замовлення на Коновальця, там було весілля, – розповідає водій таксі Роман Цісик. – Сіли два хлопчини і дві жінки, в одного було відкрите пиво, то я зробив йому зауваження. Той закрив пляшку пальцем і сказав – все, закрита. Я змовчав. Коли приїхали, він ту пляшку випустив, усе пиво розлилося по салону, по мені, по планшету».

За словами Романа, на його «як я тепер зміну допрацюю?» таксист отримав від клієнта удар у голову. Ледь встиг попросити диспетчера про допомогу, як його стали гамселити двоє молодиків.

«Першим приїхав мій товариш, Михайло Бабінчук, – продовжує Роман. – Став їх відтягати, а тут з’являється кремезний чоловік, як виявилося потім, сільський депутат і батько того хлопця. Він не розібрався, що Міша нас розбороняє і став бити його. Тут вибіг ще якийсь сусід, потім ще якийсь. Завалили мене біля машини, стали копати».

«Коли я приїхав, то Роман лежав біля своєї машини, його били троє, – розповідає таксист Анатолій Попаденець, який теж відгукнувся на сигнал диспетчера. – А Михайло сидів у своєму авто, тримався за голову. Біля нього стяв чолов’яга під 170 кг, голий по пояс. А мені назустріч кинувся чоловік зі словами «я депутат, я вашу службу взагалі закрию» і давай бити».

Ось так по черзі таксисти, які по одному приїжджали на допомогу, отримували від розлюченого люду.

«Наших машин тоді приїхало зо п’ять, ще інші служби по дорозі спинялися, питали, що таке, – розказує ще один водій, Володимир Карпик. – Через кілька хвилин по тому приїхала міліція. Вони зразу до Романа, мовляв, що сталося? А той депутат побачив, що міліціонери більше цікавляться потерпілим, підбіг і знову вдарив іншого нашого таксиста, кинув його в канаву. Кричав «Я село підніму!», почав кудись дзвонити, далі – «зараз ДАІ викличу, у вас усіх права позабирають!».

З того всього таксисти вийшли добряче побитими. В одного два шви на губі, у двох інших підозра на струс мозку. А в Чукалівку, за словами таксистів, тоді приїхали аж три машини державної служби охорони, які викликали вони, наряд ДАІ (його викликав той самий депутат сільради) і міліція з Тисменицького райвідділку.

«Уже в райвідділку до нас підій­шла слідча й порадила домовлятися по-доброму, – говорять таксисти. – Ну ми ж на роботі, тверезі, платимо податки, маємо ліцензії… Навіщо це все, якщо якийсь п’яний депутат робить, що хоче?!».

Діти не винні?

З депутатом Чукалівської сільської ради Володимиром Кривченком ми зустрілися у дитячій лікарні на Коновальця. Тут нині лежить його син Богдан, до речі, неповнолітній, йому 17 років.

Він розповідає зовсім іншу історію.

«Після весілля стали роз’їжджатися додому, – починає Володимир Кривченко. – В першу машину сів мій син, родичка дружини з сином і невісткою. А я поїхав іншою, вийшов на початку села, бо ще стояв, говорив з родичами. Тут дзвінок і істеричний крик: Володю, біжи сюди, бо таксисти зараз уб’ють малого! Біжу – дивлюся стоять дві машини, син лежить на землі, а два таксисти б’ють його ногами. Ловлю одного, відтягаю, що сталося? Крики і так далі. І тут під’їжджає ціла служба таксі – машин чи 30, чи 40, включили світла, аварійки…».

Чоловік каже, хотів розібратися по-мирному, бо вже почув, що стався інцидент із пивом. «Тут підбігає збоку якийсь чоловік, б’є мене в пах, далі кинули в канаву, били, прийшов до тями, дивлюся і сина б’ють». За його словами, припинив те все приїзд міліції.

Кривченко запевняє, з розповідей сина, таксист ударив його першим, хлопець, мовляв, перепросив за розлите пиво і пропонував заплатити за чистку салону. Чому в 17-річного підлітка в руках була відкрита пляшка пива? Він його просто тримав, але не пив, стверджує батько. Чи були сусіди?

«Ні, звідки сусіди на вулиці о п’ятій ранку? Була лиш купа таксистів, і щоб ми їх самі побили, – це нонсенс», – каже Володимир Кривченко. Чи погрожував своїм депутатським статусом? Так само – ні. «Ніколи у світі я такого не говорив, я просто сказав: хлопці, для чого вас так багато сюди приїхало, я ж тут живу, я депутат, ну що я маю об’їхати село і сусідів піднімати?! От і все, що я говорив».

Міліція обіцяє

За інформацію з центру зв’язків з громадськістю обласного УМВС, «Репортеру» стало відомо, що за цим інцидентом до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо двох кримінальних правопорушень. Обидва за частиною 1 статті 125 ККУ – умисне легке тілесне ушкодження. Тобто одне з проваджень відкрито за заявою водія таксі, інше – пасажира. За фактом ведеться слідство, усі подробиці будуть встановлюватися.

Натомість у тих же таксистів уже є великі сумніви щодо об’єктивності міліції.

«Всіх свідків з тої сторони опитували разом в одній кімнаті, – в один голос твердять водії. – Про що вони там говорили, ми не знаємо. Нас же, як і має бути за законом, опитували кожного окремо. Слідча прямо казала – домовляйтеся, бо не знати, чим для вас то закінчиться».

«Вона навіть в той день не дала нашим хлопцям направлення на судмедекспертизу, мотивуючи тим, що нема печатки, – каже Володимир Карпик. – Мовляв, прий­дете на ранок».

«А коли я прийшов наступного дня, – додає Михайло Бабінчук, то сказала чекати, бо в неї люди по цій справі. А вже пізніше, як стояли в коридорі, то бачили, що слідча приїхала з цим депутатом у його машині, закрили двері і все. Я хотів зайти, спитати, що нам далі робити, – двері закриті».

До слова, в іншої сторони теж є претензії до міліції.

«Вони не звернули уваги на фізичний стан дитини, – каже Юрій Кричко, друг родини Кривченків. – Від п’ятої ранку до одинадцятої розбиралися зі справою. Вважаю, що працівники міліції мали перш за все викликати швидку».

Хоч на багато не надіялися, та ми все ж таки спробували отримати коментар щодо цих закидів у слідчого – Мирослави Онуфреїв. Вона відповіла так, дослівно:

«Не збираюся ніякі коментарі давати. До мене всі люди, які приходять, я з ними всіма спілкуюся. І якщо ви щось у репортажі напишете компрометуюче або тому подібне, я звернуся в суд, або інші органи, або напишу на вас скаргу».

Отже, чекаємо результатів. У будь-якому разі, якщо захотіти, то, певно, правоохоронцям буде неважко розібратись у справі, адже свідків вистачає. Достатньо просто робити те, що мусиш, і так, як цього вимагає закон.