Правоохоронці підозрюють службових осіб департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою виконкому Івано-Франківської міської ради у зловживанні службовим становищем при закупівлі скутерів та велосипедів, ціна яких виявилася у два з половиною рази вищою від ринкової, – йдеться в  ухвалі Івано-Франківського міського суду від 10 листопада 2016 року, пишуть Версії.

За цим фактом розпочате кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016091010000037 від 16.09.2016 року.

Суд встановив, що службові особи Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, при закупівлі чотирьох скутерів марки YIBEN Yb50T-10 та шести велосипедів TREK 2016 3500 Gren у фізичної особи підприємця розтратили бюджетні кошти, здійснивши закупівлю за ціною, що у 2,5 рази перевищує наявні на ринку пропозиції. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 2 ст. 191 КК України.

Як зазначено у клопотанні, 10.03.2016 року між департаментом житлової, комунальної та благоустрою Івано-Франківської міської ради в особі ОСОБА_4 (покупцем) та фізичною особою підприємцем ОСОБА_3(продавцем) укладено договір купівлі-продажу №98/16 відповідно до якого продавець зобов’язується у порядку та на умовах визначених вказаним договором продати і поставити покупцю скутера згідно специфікації, а покупець – прийняти товар та оплатити його вартість у строки та в порядку передбаченому даним договором.

Як вказується у клопотанні, в ході проведення аналізу ринкових пропозицій встановлено, що вартість велосипедів «TREK 2016 3500 Gren» та скутера марки Yiben, року випуску: 2014, моделі Yb150Т-10, у два рази нижча за вартість за яку закуплено вищевказані скутери та велосипеди.

Наразі слідство встановлює, чи дійсно директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак підписував відповідні договори.

Раніше, Михайло Смушак пояснював, чому Департамент закупив техніку по “завищеній” ціні.

За його словами, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 30 ЗУ «Про здійснення державних закупівель», замовник має право визнати торги такими, що не відбулися лише у разі, якщо ціна найбільш економічно вигідної пропозиції перевищує суму передбачену замовником на фінансування закупівлі. Ціна найнижчої суми пропозиції не перевищувала передбачену суму. Таким чином, Департамент не мав жодних підстав для не укладення договору з офіційно визначеним переможцем торгів.

“Якби не уклали, з мотиву, що ціна, на наш погляд, зависока, то підприємець, який запропонував найнижчу ціну, мав би усі підставити звернутися в суд та правоохоронні органи про незаконні дії з боку працівників Департаменту, або й про корупційні дії. А це кримінальна відповідальність. Слід також відмітити, що розрахована ціна в даній публікації не включає ПДВ, а тому уже є як мінімум на 20 % вищою. Як підсумок, участь у тендерах мають право брати усі без винятку суб’єкти господарювання, тендери проходять через систему Прозоро. Тому маємо надію, що надалі участь у закупівлях братиме якомога більше учасників, що призведе до максимальної економії бюджетних коштів і не виникатимуть подібні ситуації”, – написав він і закликав всіх охочих брати учать у тендерах.