sud_ifmsifo

Власники затопленої квартири звернулися до суду з позовом до МІУК та ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Аварія сталася через порив труби на горищі будинку. Позивач посилається на те, що квартиру залило через неналежне утримання внутрішньобудинкових мереж, інфомують Версії з посиланням на Курс.
Внаслідок аварії у квартирі позивача пошкоджені стіни, стеля та підлога у двох кімнатах, а також проводка електропостачання, вийшли з ладу розетки, світильники, зіпсуто кімнатні меблі. Відповідно до висновку судового будівельно-технічного дослідження, вартість відновлювального ремонту квартири становить 10 085 гривень. На звернення позивача про відшкодування збитків відповідачі відреагували відмовою.

У суді представники МІУК та ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” своєї вини не визнали. Крім того, як йдеться в рішенні суду, задовго до аварії теплокомуненерго зверталося до попередника МІУК – “Єдиного розрахункового центру” – з вимогою замінити системи теплопостачання у житлових будинках, зокрема й у будинку №9 по вулиці Горбачевського.

Оскільки за обслуговування внутрішньобудинкових мереж відповідає саме МІУК, суд вирішив стягнути з цього підприємства на користь позивача 10 085 гривень на відшкодування матеріальної шкоди, 2000 гривень – моральної шкоди та 800 гривень – витрат, пов’язаних з проведенням експертизи.

Рішення суду першої інстанції може бути оскаржене до Апеляційного суду Івано-Франківської області.

Випадки, коли франківчанам вдається у суді добитися від комунальників компенсації за збитки, не поодинокі. У квітні цього року суд зобов’язав МІУК відшкодувати франківчанці 35 тисяч гривень за залиття квартири на Галицькій, 147-В.