Результат пошуку зображень за запитом "церква благовіщення коломия"
Напередодні на черговій сесії міської ради порушили питання щодо збереження історичної цінності храму. Однак місцева влада заявила, що московському патріархату у Коломиї допомагати ніхто не буде, пишуть Версії.

Тож громада міста та священики намагалися переконати парафіян церкви Благовіщення Діви Марії вийти з-під московського патріархату.

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук запевнив, що кошти на реставрацію церкви будуть виділені.

«Я не можу не сказати про церкву в Коломиї. Протягом минулого тижня я зустрічався з владиками різних конфесій і сказав, давайте не гарячкувати. В церкві проводилися богослужіння, і якщо не помиляюся, з 2009 року, коли був московський патріархат, її визнано аварійною. Що робить обласна державна адміністрація. Сьогодні є звернення і сьогодні ми говоримо в перш чергу про те, що це є споруда, яка належить Міністерству культури України. Вона є у державній власності і є пам’яткою архітектури України. Сьогодні є попереднє заключення фахівців. Наше рішення, яке попередньо буде прийняте, що церква протягом 2 місяців буде забезпечена всіма потрібними умовами для дотримання пожежний норм, виділені кошти будуть на реставрацію. Ми проведено церкву на базі нормативних документів до належного вигляду», – підкреслив очільник Івано-Франківської ОДА.

Крім того посадовець пригрозив в разі недосягнення консенсусу, винести це питання на публічну площину.

«Якщо я не зможу домовитися окремо, в повному розумінні слова домовитися, до консолідованого вирішення, яка парафія має, кому належати буде ця церква, я винесу цю проблему на публічну площину.

На жаль, знову спекуляція. Хто кому не дозволяє в нас в Івано-Франківській області проводити церковні обряди? Візьміть місто Івано-Франківськ, ми ж бачимо, – будується церква. Хто не дозволяє будувати церкву? Закликаю всіх, люди, давайте сядемо поговоримо. Обласна рада, до речі це позиція Олександра Максимовича Сича, – обласна державна адміністрація, районні адміністрації, ради, сядемо і консолідовано поговоримо. Бо не зійшовся світ клином на одній проблемі. Сьогодні про нас знову починає говорити вся Україна, при чому в негативному руслі», – додав Олег Гончарук.