У п’ятницю на сесії депутат обласної ради від ВО «Свобода» Володимир Семко озвучив інформаційний запит щодо борщівника Сосновського.

«Ми уже кілька років боремося безуспішно з Борщівником Сосновського, наприклад, у нашому Рожнятівському районі два попередні роки досить активно залучалися бійці МНС, — зазначив він. — Але борщівник все ще росте. Останніми днями до цієї боротьби долучаються всі, хто зареєстрований у центрі зайнятості. Але ефективність цієї роботи дуже мала».

Тож Семко у своєму запиті пропонує ОДА залучити до цієї справи науковців, бо інакше «борщівник» розростеться до тої степені, що ми не дамо йому раду».

Довідка

Прозорий водянистий сік борщівника багатий на фотоактивні сполуки, що під дією ультрафіолетового (зокрема сонячного) випромінювання надають йому токсичних властивостей. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1-3 ступенів. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні. Мають місце гіперемія (почервоніння), водянисті пухирі. Опіки з’являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, а через 1—2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань.