Буревій з дощем наприкінці минулого тижня повикорчовував і поламав ліс в Ільмянському, Свічівському, Бескидському, Слобідському, Вишківському, Мізуньському лісництвах, пишуть Версії з посиланням на Бліц-інфо.

Про це йдеться на офіційній сторінці Вигодського лісгоспу у Facebook. В першу чергу працівники лісгоспу розчищають автомагістралі, лісові дороги, та працюють над відновлення ліній електропередач.

Вітер не пошкодував ні молодняк, ні вже стиглі дерева. Навіть середньовікові хвойні насадження, яким вже було по 50-60 років, не витримали натиску стихії та потужних поривів вітру, які потрощили багато дерев.

“Після обстеження усіх ділянок, які постраждали унаслідок негоди, спеціальною комісією буде прийнято рішення про здійснення санітарних рубок”, – зауважуть у лісгоспі.

Наразі неможливо оцінити ані масштаби руйнувань, ані розміри збитків, які завдала негода. Смереки ламались, наче сірники.

“В найкоротші терміни працівники лісової охорони ліквідують наслідки стихії з метою недопущення поширення шкідників. На тих ділянках, де лісові насадження знищені повністю, навесні будуть створені нові лісові культури”, – зазначають на сторінці.