evromaydan

Зустріч відбулася у Тисмениці за участі голів Тисменицької та Рожнятівської районних державних адміністрацій Миколи Зелінського та Василя Рибчака, заступника голови Рожнятівської РДА Ірини Сагайдак, майданівця із 22-ї сотні 46-річного жителя села Ілемні Рожнятівського району Володимира Тріща.

Історія Володимира Тріща, який дивом залишився живим після побиття беркутівцями та тітушками 18 лютого на Інститутській, а згодом того ж дня у Маріїнському парку під час Революції гідності, не залишила байдужими представників української діаспори із канадського міста Торонто. Дізналися про патріота, який разом із сімома такими ж небайдужими односельчанами 18 лютого поїхали до Києва захищати честь, гідність та вибір нації, із газети “Наше слово”.

Перейнявшись долею катованого, але незламного духом прикарпатського сміливця, вирішили частину зібраних коштів для постраждалих українців під час Революції гідності передати йому на лікування і реабілітацію. Доручили цю місію працівнику пансіону імені Івана Франка у Торонто Лесі Лашенюк, яка саме поверталася на батьківщину до села Пшеничники. Там спільно із секретарем сільської ради Галиною Петелюк розшукали постраждалого майданівця.

Зі словами “Спасибі Вам за те, що відстоювали Україну, її європейський вибір” Леся Лашенюк передала зібрані кошти, зачитала слова підтримки від небайдужих українців з-за кордону. Володимир, у свою чергу, подякував за підтримку його особисто та сотень інших українців, які втратили здоров’я, відстоюючи європейський вибір країни.

“За такими патріотами – майбутнє нашої держави. Сьогодні українські військові захищають країну від зовнішнього агресора. А тоді, на Майдані, ми вели боротьбу із внутрішнім ворогом. І здолали його. І я переконаний, що у війні, яка ведеться проти України, ми також переможемо”, – підкреслив Микола Зелінський.

На знак подяки керівник району вручив представнику діаспори, як оберіг, вервичку Матері Божої, що славиться чудами у Погоні.