Нагадаємо, сьогодні «Дім Сірка» орендує земельну ділянку в селі Загвіздя, що поблизу Івано-Франківська. Щомісячно благодійна організація сплачує три з половиною тисячі гривень за територію, якою користується вже більше двох років. Однак, нещодавно на власника земельної ділянки склали протокол за порушення земельного законодавства і він вирішив продати землю за тридцять тисяч доларів. Зрозуміло, що притулок таких коштів не має, пишуть Версії.

Нещодавно стало відомо, що БО «Дім Сірка» виділили землю для притулку поблизу села  Рибне. Волонтери розповідають, що місцеві мешканці налаштовані вороже до сусідства з тваринами.

Проте, голова Підліської сільської ради, у віданні якої перебуває дана земельна ділянка, переконує, що до громади ніхто з волонтерів не звертався. Тому, не розуміє, звідки наклепи про ворожість.

«Звичайно, я цю ситуацію чула і про це я знаю. Але волонтери до громади села нічого не доносили. Поки що. Я готова 30 липня зробити схід села. Нехай приїжджають, нехай доносять до жителів села, до громади те, що вони, де вони хочуть. Хай показують документацію, що їм дійсно надана така земельна ділянка. І хай роблять. Хай працюють», – розповіла Версіям Наталія Бойко, сільський голова Підліської сільської ради.

Єдине про що говорить чиновниця, це про те, що місцеві можуть бути проти, адже поруч із земельною ділянкою для притулку часто проводять Хресну дорогу. Адже неподалік (приблизно за один кілометр) є «цілюще» джерело.

А місцеві лісники говорять, що собакам не місце на тій землі. Адже вони будуть втікати з притулку і «загризати диких кіз». Не згадали вони тільки про те, що поруч знаходиться спеціалізоване лісомисливське науково-дослідне природно-заповідне господарство «Чорний ліс». На якому здійснюється полювання (можливо, і на тих самих диких кіз). Щоправда без дозвільних документів відстріл звірів заборонений.

Було б бажання – можна і знайти невеликий клаптик землі і подалі від тієї дороги. Наразі «Дім Сірка» має лічені дні (до 10-го серпня), щоб тварини не опинились на вулиці. А 30 липня в селі Підлісне відбудеться схід села, де громада разом з волонтерами намагатимуться дійти до консенсусу.

Читайте також:

«Дім Сірка» на межі ліквідації: тридцять тисяч доларів або нова територія (фото)