news-image

Про це пишуть Версії з посиланням на Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Також відбувся подальший розвиток телемедичного консультування обласних закладів із профільними науково-дослідними інститутами, провідними клініками України, близького і далекого зарубіжжя. В телемедичному центрі Івано-Франківської ЦМКЛ проводяться відео-конференції з клініками Польщі і Австрії, налагоджене місцеве консультування on-line спеціалістів із променевої діагностики, зокрема, результатів комп’ютерної томографії.

Мережа Інтернет-зв’язку для телемедичного консультування в режимі відео-конференцій створена у 16 районах і містах області, що забезпечує on-line зв’язок обласних закладів із районними і міським лікарнями, обласного перинатального центру з пологовими відділеннями ЦРЛ та районними пологовими будинками.

Також проведено значну організаційну і лікувальну роботу щодо медобслуговування учасників АТО. Необхідний контингент – а це близько двохі тисяч осіб, торік взято на диспансерний облік. Розроблені Клінічний маршрут учасника АТО та Дорожня карта учасника АТО. У лікувальних закладах створені єдині вікна та виділені окремі кабінети для реабілітації і підтримки учасників АТО, а у місті Коломия запрацював обласний госпіталь для ветеранів війни на 75 ліжок.

Як зазначив Мирон Матейко, виділений бюджет на медичну галузь має йти пацієнтові, а не на утримання цілої структури чи штатної чисельності. Щоб цього не було, потрібно приводити роботу ліжкового фонду лікувального закладу та кадрове забезпечення у відповідність.

Директор департаменту запевнив присутніх, що надалі робитиметься акцент на розвиток первинної медицини.