Діти з Донеччини відпочивають у Верховині

А днями вони взяли участь у акції “Діти малюють мир” і власноруч розфарбували стіни майбутнього кафе в молодіжному центрі, на згадку залишили на стінах і свої імена. Про це пишуть Версії з посиланням на Паралелі.

Під керівництвом директора Верховинського РЦСССМ Ольги Соломійчук та волонтерів УМСА-Карпати, молодіжний центр “Думка” повсякчас проводить різноманітні акції та організовує відпочинок для учасників АТО, дітей з обмеженими можливостями, та й для самих юних верховинців. Цьогоріч вперше сюди завітали маленькі гості зі Східної України під опікою Ольги Дьоміної, спеціаліста по роботі з дітьми військово-цивільної адміністрації м.Мар’їнка та її чоловіка Дьоміна Юрія.

Діти з Донеччини відпочивають у Верховині

“До нас з гуманітарною допомогою з Верховини приїжджають волонтери, представники громадських організацій, саме від керівника Верховинської самооборони Івана Юряка ми дізнались про центр “Думка”. З Ольгою Соломійчук ми домовились привезти сюди на відпочинок наших дітей. Діти охоче погодились, адже ніколи не були в Карпатах. Їм тут дуже подобається”- каже Ольга Дьоміна.

Впродовж 10 днів діти мають змогу підніматись у гори, сплавлятись рафтингом, плавати у басейні, відвідувати Маєток св. Миколая і музеї, організовувати творчі вечори тощо.

Діти з Донеччини відпочивають у Верховині

“Нам тут дуже подобається, так гарно, цікаво, ми багато гуляєм, сьогодні малювали стіни, написали там свої імена. Найважче-підніматись в гори, ми такого ніколи не робили. І ще дуже цікава тут кухня, банош, бринза солена, а суп подають в кружці, а не так як в нас в тарілці. Сподіваємось ще колись сюди приїхати” – розповідають юні гості з Мар’їнки.

“Ми намагаємось знайомити дітей з гуцульською культурою, щоб вони побачили, що в нас тут мир, злагода і ми їх також дуже любим. В рамках акції “Діти малюють мир” ми хочемо показати, що Схід і Захід разом. Малюємо кожну целину на стіні різним кольором, скільки барв буде на цих стінах, стільки буде у нас любові і радості” – зазначає Ольга Соломійчук.

Діти з Донеччини відпочивають у Верховині

Проживають діти безкоштовно у хостелі, який нещодавно спорудили на другому поверсі центру “Думка” і вже облаштували ліжками та всім необхідним кілька кімнат.

“Ми ще добудуємо інші кімнати і наш хостел зможе вміщати близько 50 відвідувачів. Тут є все необхідне, санвузли, кухня, відпочинкова кімната і гарна територія для відпочинку надворі” – розповідає Соломійчук.

Діти з Донеччини відпочивають у Верховині

Варто зазначити, що між Верховинською райдержадміністрацією і Мар’їнською військово-цивільною адмінстрацією підписано договір про співпрацю. Гості зі сходу висловили сподівання, що в рамках цієї співпраці жителі Мар’їнки і Верховинщини продовжуватимуть спілкуватись, і проведення подібних заходів та відпочинку стане доброю традицією.

До слова, діти та їх керівники перебувають у Верховині безкоштовно, фінансову допомогу надає Верховинська РДА і депутатський корпус районної ради, ГО УМСА-Карпати, місцеві підприємці та жителі.