1
Сюди, зі Сходу України, з зони АТО, у пункт постійної дислокації, прибув підрозділ, котрий тепер буде входити у склад 10 окремої гірсько-штурмової бригади. Цілий рік, бійці, яких в цього недільного ранку урочисто зустріли горяни, воювали в АТО. І ось тепер вони на мирній гостинній прикарпатській землі.

Зі Сходу бійці їхали військовим ешелоном. Дорога була довгою, звичайно, солдати стомились. А ранком, коли вони вийшли з потяга, їх чекав своєрідний сюрприз — прямо на пероні стояв великий військовий намет, де на вояків чекав гарячий чай, канапки з салом і огірками, булочки, і, головне, тепла, свіже-зварена, картопля у мундирах!

Це командування бригади попіклувалось про своїх вояків, розуміючи, що після сухих пайків, яким солдати харчувались у дорозі, смаколики з української національної кухні- сало бульбою, суттєво підніме військовослужбовцям настрій і придасть сили!

Мешканці Делятина зустріли прибулий ешелон з хліблом-сіллю, з піснями, квітами, так, як зустрічають героїв. До бійців з вітальними словами звертались: заступник командувача військ ОК «Захід» полковник Олег Герасимук, офіцери командування 10 ОГШБр, представники місцевої влади, духовенства, громадські діячи, і головне, місцеві школярі, чиї щирі, та безпосередні дитячі слова, дуже розчулили, суворих, стомлених війною бійців. Потім діти стали пригощати воїнів пампушками та солодощами з місцевої прикарпатської кулінарїї, які їх мами спекли, знаючи про прибуття у Делятин військового ешелону. Куштуючи смачні, виготовлені з любов’ю та шаною прикараптські пампухи, воїни розуміли- їх тут чекали, вони тут жадані люди.

Після офіційної урочистої частини, солдати, побачивши, як зачаровано, будучи враженими зовнішнім видом броні, місцеві дітлахи дивились на бойову техніку, в плані виключення, дозволили школярам, сфотографуватись на фоні машин. І почалось селфі шоу! Бачили б ви щасливі, повні гордощів очі дітей, коли вони, сидячи на броні, фотографувались поруч з дорослими дядями у танкових шоломах. А дяді, тобто бійці батальйону, розчулено спостерігаючи за дітворою, певно пригадували своїх дітей, які залишились у Донецькій, Луганській , Харківській областях, емоційно, промовляли, мовляв дай Бог, щоб вам, діти, коли ви підростете, оце все залізо вже не знадобилось; за це ми й воюємо, щоб вам не прийшлось воювати у майбутньому…

Більшість солдатів батальйону родом зі східних областей України, дехто в перший раз бачить Карпати. Але горяни прийняли їх радісно і по-братськи, демонструючи тим, що Схід і Захід разом, а це значить, що наша держава, Україна, не зважаючи ні на що- єдина. І так буде во віки віків, повідомляється на сторінці Окрема Гірсько- Штурмова Бригада.