Фільм присвячений депортованим із Закерзоння у 1945-46 рр. українцям, які поселилися в с. Терновиці, що на Івано-Франківщині, й були вірянами української греко-гатолицької церкви, яку тоді переслідувала радянська влада, пишуть Версії з посиланням на  ГК.

У стрічці показані також і свідчення очевидців, які пройшли крізь терни страшних випробувань репресивної комуністичної системи, проте залишилися вірними УГКЦ і національним ідеалам.

Вчора, 16 грудня, показ фільму відбувся у с. Терновиці. Сьогодні ж в кінотеатрі аншлаг. Охочих переглянути фільм виявилося настільки багато, що навіть не вистачило місць.

На думку продюсера фільму Сергія Устьокова, «Евакуйовані назавжди» – це фільм-виклик. А така велика кількість людей, які прийшли переглянути стрічку свідчить про те, що є до кого доносити таку інформацію.

Він розповів, що фільм знятий завдяки коштам небайдужих людей. Тому під час показу відбуватиметься збір коштів на його другу частину. В кінці січня стрічку планують презентувати також у Львові.

«Ми проїхалися по тих селах, звідки виїхали людей. Ми записали спогади понад 10 людей, які проживали у Закерзонні. Вчора під час перегляду люди плакали», – додає режисер Любов Терлецька.