За словами директора департаменту комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака, щоб через пару років вулиці не довелося знову розкопувати, вирішили повністю оновити всі комунікації: газопровід, водопровід, електромережі. Про це пишуть Версії з посиланням на Репортер.

Та нині франківці нарікають: планова заміна газопроводу проводиться в пік опалювального періоду.

Кажуть, що комунальники почали проводити реконструкцію газопроводу  не попередивши мешканців будинків по вул. Галицькій та площі Ринок. А для жителів будинків по вул. Лесі Українки розклеїли оголошення, що відключення газу буде з 9.00  години 17 жовтня по 17.00 20 жовтня. Та на сьогоднішній день увесь квартал досі не газифікований.

«Ми зверталися в «Івано-Франківськгаз» за поясненнями проте нам безапеляційно заявили, що будинки від газу відрізано, а за повторне підключення прийдеться оплатити по 500-600гр з квартири, – скаржиться Ірина Вороблевська-Процик. – Поясніть будь ласка, що це за рахунки? Ми не бачили акту виконаних робіт, і, зрештою, ці роботи ми не замовляли. Згідно закону мешканці повинні займатися благоустроєм та ремонтом внутрішньобудинкових мереж, а не зовнішніх».

Жінка не розуміє, як планова заміна газопроводу проводиться в пік опалювального періоду. Більше того, фірма, яка демонтувала старий газопровід, чомусь не з’єднала внутрішньобудинкову мережу з зовнішньою.

«Новий газопровід лише підведено до будинку, а кінець труби замотаний в целофановий кульок (це так по техніці безпеки?), – пояснює Ірина Вороблевська-Процик. – Мало того, ця фірма вимагає щоб на її рахунки було перераховано 20 000 грн! Жоден із жильців не розривав договору зі старим постачальником газу, та й з новою підставною фірмою договір теж не збираємося підписувати».

Якщо найближчим часом газу у кварталі так і не з’явиться, люди обіцяють пікетувати міську раду. Позаяк без тепла залишаються не тільки сім’ї з малими дітьми та пенсіонерами, а і БО «Карітас», де щоденно годували по 120 бездомних людей.

«Досить піаритись за кошти простих мешканців! Включіть нам газ!», – звертається Ірина до чиновників міської ради.