Чи дозволяє така кількіть аптек прикарпатцям безперешкодно отримувати наявні і доступні ліки в рамках цієї програми?

Про це у інтерв’ю ОТГ “Галичина” розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.

“З першого квітня ця програма увійшла активно в дію. Вона стосується трьох напрямків. Для того, щоб взяти у ній участь потрібно звернутися до сімейного лікаря чи терапевта і отримати рецепт. І з цим рецептом підійти у відповідний аптечний заклад, який має позначку “Доступні ліки”. У програмі можуть взяти участь всі громадяни, незалежно від віку.

Було визначено три напрямки – серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма і цукровий діабет другого типу. На даний час ми займаємо четверте місце по Україні в реалізації цієї пограми. Не завжди в аптеці наявний весь перелік ліків, який є затверджений.

Можливо, дещо створює громадянам нашої області дискомфорт, тому що людина прийшла в аптеку, хоче вже отримати, а того чи іншого препарату немає. В таких випадках ми радимо звернутися в інший аптечний заклад, всі наші аптечні заклади попереджені про те, що зменшити навантаження і незадоволеність від цієї програми. Тому збираються заявки і громадянам передзвонюють на їхні мобільні телефони про наявніст тих ліків через деякий час”, – розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.

Як показує три місяці функціонування програми, громадяни звертаються саме за безкоштовними ліками, розповідає чиновник. Це створює недостачу не тільки в області, а й по Україні. Адже виробники не встигають випускати таку кількість безкоштовних препаратів. Цих препаратів є 23 найменування із загальної кількості 157.