Результат пошуку зображень за запитом "Олександр Шевченко"

Тому нардеп неодноразово зичив гроші у своєї дружини, через що у Шевченків виникла сімейно-бізнесова практика «кругообігу коштів».

На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з’явилась декларація нардепа-мільйонера Олександра Шевченка.

Депутат задекларував три будинки: один орендує особисто Олександр Шевченко, другий – його цивільна дружина Тетяна, третій – недобудований у Чукалівці, власником якого також записана дружина. Крім того, Тетяні Шевченко належить третина квартири у Франківську, площею 28,13 м², пишуть Версії.

Також Шевченко орендує 3 офіси: два у Франківську, офіційним власником яких є славнозвісна фірма «ПБС», та один у столиці, за оренду якого сплатив 572 760 гривень.

У власності родини 3 земельні ділянки – одна у Поляниці (на 363 м²) та дві у Чукалівці ( на 2400 м² та 906 м²), а також 1 нежитлова будівля у тій же Поляниці, загальною площею 237,2 м². Всі ці об’єкти за документами належать Тетяні Шевченко, статус якої в декларації значиться, як «особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі».

Директор «Буковелю» також задекларував іномарку Toyota Sequoia 2008 року випуску, шість швейцарських годинників та золоту каблучку з діамантом, яка належить дружині.

 фото ілюстративне

За 2016 рік депутат разом з дружиною заробили менше 5 мільйонів, що в 4 рази менше, ніж торік. Офіційний дохід Олександра Шевченка – 150 989 гривень, які йому заплатили в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України. Все інше – доходи дружини. Зокрема, зарплата 66 804 гривень та дохід від зайняття підприємницькою діяльністю – 4 412 945 гривень.

В 2016 Шевченки отримали майже 6 мільйонів позики. При чому дружина Тетяна позичила 3 136 705 гривень в Романа Родзоняка, власника готельно-ресторанного комплексу в Поляниці, співвласника фірми «ПБС» та директора ТзОВ «СКОРЗОНЕРА», яка належить групі «Приват». А Олександр Шевченко позичив гроші в своєї дружини в сумі 2 602 659 гривень.

Судячи з двох останніх декларацій, Шевченки часто застосовують таку практику «кругообігу коштів». Минулого року Тетяна Шевченко зичила Романа Родзоняка понад 8 мільйонів, а Олександр Шевченко зичив у дружини майже 2 мільйони.

В той же час в 2016 році сам Олександр Шевченко позичив фірмі «Галичина-Цукор», власником якої є дружина, 1 572 000 гривень. А Тетяна Шевченко позичила 1 218 000 гривень ТзОВ «ПБС», ще 600 000 гривень дала в борг третім особам.

Народний обранець також задекларував готівку в сумі 214 000 доларів, що в гривневому еквіваленті становить приблизно 5 778 000. Це вдвічі менше, аніж минулого року.

Натомість суттєво збільшився кеш дружини – 5 100 000 гривень проти минулорічних 300 000 гривень. Ще 67 565 гривень Тетяна Шевченко зберігає на банківському рахунку в «Приватбанку».

Також нардеп оплачує навчання у Швейцарії на загальну суму 2 224 424 гривень. В 2016 році він повернув позику в сумі 5 783 321 гривень та оплатив оренду офісу 124 600 гривень.

За даними е-декларації нардепа Тетяні Шевченко належить 100% акцій компанії «Галичина-Цукор», керівником якої з серпня 2016 є Іванна Непик.

Непик в свою чергу є кінцевим бенефіціарним власником скандальної фірми «ПБС». Незначна частка у фірмі (0,17%) також належить Галині Колибабюк. Згідно запису в профілях у соцмережах обидві жінки працювали в туристичному «Буковель».

Про Іванну Непик також відомо, що вона є бізнес-партнером Віктора Шевченка, рідного брата Олександра Шевченка. За даними інформаційної платформи YouControl вони були власниками ТОВ «Ресурсна компанія», яка на даний час ліквідована.

Проаналізувавши інформацію «Вісника держзакупівель», можна підрахувати, що від червня 2015 року «буковельська» фірма «ПБС» отримала з державного бюджету 4,7 мільярда гривень на ремонт доріг в Івано-Франківській та Львівській областях. Зокрема, тільки в 2016 році ця ж компанія виграла тендер на ремонт дороги Н-09 (Мукачево-Львів) на суму в 2,5 мільярдів гривень. Можливо саме через такий успіх фірми в тендерах Олександра Шевченка поза очі почали називати «будун доріг». Наразі «ПБС» очолює бізнесмен з Донеччини Іван Мельник.

Тай сам народний обранець привселюдно підтвердив, що має стосунок до «ПБС», на прес-конференції в Івано-Франківську, яка відбулася в липні 2015 року.

«Я не приховую, що маю стосунок до фірми «ПБС». На дорогах ми практично не заробляємо, але я переконаний, що якісні дороги нам необхідні, щоб до нас приїжджали туристи, інвестори. «ПБС» і надалі буде вигравати всі можливі тендери, не тому що ми «когось знаємо», а тому що ми запропонуємо найнижчу ціну і найвищу якість», – заявляв тоді Олександр Шевченко.

Втім, в Єдиному реєстрі судових рішень є понад 30 ухвал по кримінальних провадженнях, в яких фігурує «ПБС».

Зокрема, компанію підозрюють у відмиванні 22 мільйонів гривень, якими заволоділи її власники під час ремонту дороги державного значення «Мукачеве-Львів». 

Нині ця компанія претендує на два тендер Служби автомобільних доріг: у Чернівецькій області на проведення поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-19 вартістю майже 80 мільйонів гривень та у Львівській області на проведення поточного ремонту автодороги М-06 вартістю майже 800 мільйонів гривень.