Також участь у зустрічі із журналістами взяли керівник Луганської молодіжної організації «Батьківщина молода» Настя Ципляєва та кандидат від політичної сили «Батьківщина» по 83 виборчому окрузі Руслан Терешко.

 

Основною темою розмови стала ситуація на Сході країни.

 

Ірина Веригіна розповіла, що Донбас здають не сьогодні, а його віддали Януковичу ще в 2005 році. Що ж стосується перебігу подій, то війна могла б і не початися, що було б професійне командування.

 

«Зрада Донбасу почалася в 2005 році, тоді коли прийшов до влади Ющенко, який мав об’єднати країну, але він побачив, що йому важко і віддав Донбас Януковичу та Єфремову. Ми всі українці і повинні цим пишатися а не здавати свою територію. Я 9 років була у партії «Батьківщина» і мені пропонували посади, щоб я перейшла в іншу партію, але я вважаю, що це є зрада. Ми вистояли. На Сході трішки інша ситуація. Там людей, які демократично думали – знищували. Ми вижили завдяки патріотам.

 

Я зустрічалася і з хлопцями на передовій, і з пораненими, які казали, що війна давно б закінчилася якщо б були правильні команди. Тому наша політична сила неодноразово наголошувала, що потрібно створення Ставки головного командуючого. Але нас меншість і нас не чую. І друга наша принципова позиція – нам потрібно іти у НАТО», – сказала Ірина Веригіна.

 

У свою чергу Дмитро Шлемко зауважив, що екс-міністр оборони Валерій Гелетей не міг керувати проведенням АТО через відсутність професіоналізму.

 

«Проблема Гелетея – це проблема його професіоналізму та моральності. Він ніколи не був стратегом, він все своє життя охороняв президентів. Він не тільки не знав, як організувати роботу Міністерства оборони, але навіть як брати участь в АТО. Він сказав, що під Іловайськом була застосована супер стратегія, тому і він повинен нести відповідальність за те, що сталося», – пояснив нардеп.

 

Також Ірина Веригіна наголосила, що тисячі луганчан сьогодні проти прийнятих законів щодо особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей і амністію. За її словами, 80 % населення цих регіонів прогнуть жити в єдиній, європейській Україні.

 

«Людей як кріпаків просто так віддали на День народження Путіну. Нас не спитали чи хочемо ми так жити. Я не розумію як можна було при виключеному табло голосувати за ці закони. Я п’ять місяців пробула на війні, а зрадників досі не знаю», – додала Ірина Веригіна.