За даними Державної служби статистики України, рівень безробіття серед працездатного населення за січень-вересень 2017 року (за методологією МОП) складає 1 мільйон 709 тисяч осіб, з них офіційно зареєстрованими безробітними є 394 тисячі громадян.  А кількість зареєстрованих безробітних на кінець вересня 2017р. в Івано-Франківській області становила 9,9 тис. осіб, 86,2%. отримували допомогу по безробіттю.

«Враховуючи ситуацію, що склалась на Прикарпатті із значною заборгованістю по заробітним платам, зростанням безробіття та, на жаль, значним зубожінням населення, пропонований урядом проект Державного бюджету-2018, в якому суттєво збільшується фінансування силових структур і водночас зменшуються виплати на соціальні потреби, є антинародним», – відзначив народний депутат України VI скликання Василь Чуднов.

Василь Чуднов переконує, що збільшення витрат на Адміністрацію президента, Кабінет Міністрів і Верховну Раду в 2018 році на 2 мільярди гривень є злочином проти соціально незахищених громадян. Тому закликає Верховну Раду підтримати соціальний проект Держбюджету-2018, підготовлений Опоблоком. Адже він дозволить передбачити в Державному бюджеті 128 мільярдів гривень на соціальні потреби та підтримку реального сектора економіки за рахунок зниження тарифів та виплат на силові органи.

«Зважаючи на те, що інфляція в жовтні цього року вже перевищила прогноз Нацбанку, опублікований у Інфляційному звіті за липень 2017 року, – пропонована урядом оцінка макроекономічних показників на рівні 7% виглядає малоймовірною. Адже, за висновками фахівців, інфляція буде значно вищою. Тому парламент зобов’язаний прийняти бюджет, що гарантуватиме соціальних захист громадян, передбачатиме підвищення прожиткового мінімуму, збільшення виплат на соціальні потреби, а не закладати величезні кошти на утримання свого апарату та фінансування силових структур», – додав Василь Чуднов.