З лекцією перед публікою виступив Павло Гудімов – український гітарист, вокаліст, колекціонер, арт-менеджер, а також відомий як екс-учасник групи Океан Ельзи, – пишуть Версії.

На початку розмови гість фестивалю зазначив, що Франківськ дуже змінився, і ці зміни проходять навіть у даний момент на Porto Franko, адже тут формується новий контент.

«Ми живемо в час коли зміна є традицією, – відмітив Гудімов. – І вже ніколи не буде нового часу без змін».

Поняття «ніколи» відомий арт-менеджер застосував і щодо мистецтва. А музеї сучасного мистецтва назвав шоу-румом.

«Ніколи не було, нема і може вже й не буде мистецтва. Бо у всьому світі відбуваються такі складні процеси, коли ринок просто зникає. Це не означає, що не буде колекціонерів, художників чи галерей. Я кажу про ринок. В Америці наприклад, є ринок, але нема мистецтва. Воно знищене, воно все працює на ринок», – зробив гучну заяву Гудімов.

Знайомі митці лектора, які поїхали працювати закордон, тепер змушені працювати на ринок.

«Вони не можуть працювати творчо, тому що є система. І якщо ти не в системі – пішов геть. Тому велике щастя, що в Україні немає ринку. Ми з вами вільні від того існування, ми вільні від карикатурного капіталізму», – відмітив Павло Гудімов.

Тому музиканта так зачепив фестиваль Porto Franko, який, за його словами, став своєрідним акцентом. Він зізнався, що саме після відвідин подібного мистецького заходу він захопився рок-музикою.

Тепер Гудімов захоплюється поколінням, яке народилося вже у вільній незалежній Україні.

«Я безнадійно люблю тих, кому зараз 20-25 років. Вони такі вільні і вибагливі, – підсумував музикант. – Вони відвідують Мистецький Арсенал, купують книги, ходять на концерти. Це аудиторія, яка споживає та любить мистецтво».