Виявляється, два роки тому ця жінка була засуджена за сепаратизм. Однак суд їй тоді присудив лише півтора роки «умовно»,тож сьогодні вона вже експерт-криміналіст телеканалу СТБ. Про це пишуть Версії з посиланням на PRESS-ЦЕНТР.

У червні 2015 року прокуратура Тернопільської області поширила прес-реліз про «СТБ-шного експерта», в якому йшлося, що у цієї жінки, тоді вона жила у Кременці Тернопільської області, в березні 2014 року, саме коли Росія анексувала Крим, виник злочинний намір – вона закликала до зміни меж території України. Через Інтернет навіть поширила публікацію під назвою: «Путіну Володимиру від Кременця, Тернопільська область», у якій публічно закликала до насильницької зміни меж території України та порушення порядку, встановленого Конституцією України. А на сайті Кременця опублікувала звернення під назвою: «А может Крым даёт нам пример?», у якій закликала читачів підтримати порушення територіальної цілісності і недоторканості України.

Тоді прокуратура області підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно Костилєвої за фактом публічних закликів з метою зміни меж території та державного кордону України.

У суді обвинувачена повністю визнала свою вину та щиро розкаялася у вчиненому. Врешті, Тернопільський міськрайонний суд 11 червня 2015 року визнав її винною у вчиненні кримінального правопорушення, затвердив угоду між прокурором та підозрюваною про визнання винуватості та призначено покарання у вигляді одного року обмеження волі, умовно, з іспитовим строком 1 рік 6 місяців.