news-image: Іванофранківців застерігають від фаст-фуду
Адже із теперішнім темпом життя людей, не всі мають час на приготування обіду і, тим більше, час на нормальний обід. І тому це спричинило розвиток мереж ресторанів швидкого харчування.

У Івано-Франківську не перелічити кількість подібних закладів. Адже є заклади на кшталт макдональдзу, або ж безліч вагончиків із «свіжими» хот-догами та бургерами, які жвавенько завертає жіночка цілодобово.

Кореспондент «Бліц-Інфо» відвідав декілька різних закладів подібного типу і скрізь куди не податись – черги! Таке споживають не тільки дорослі, дехто і дітей підгодовує бургером, картоплею фрі та колою.

Франківчанка Людмира розповідає, що знає, що ця їжа шкідлива, проте час від часу забігає, щоб підживитись  і побігти далі.

«В робочі дні іноді катастрофічно не вистачає часу на нормальний обід, а іноді і грошей. І тому такі заклади приходять на допомогу таким як я, щоб не згинути з голоду», – розповідає дівчина.

Такий темп життя в Україну прийшов із Заходу. Реклама посприяла тому, що фаст-фуд для українця став чимось модним і надзвичайно смачним. Мережа закладів фаст-фудів у Івано-Франківську настільки модернізована, що там не тільки надзвичайно ввічливий персонал, є ігрові кімнати для дітей. І тому батькам достатньо одного разу прийти туди із дитиною, щоб потім дитина водила туди батьків.

Франківчана Оксана каже, що це зручно, але впевнена, що фаст-фуд раз в тиждень не може пошкодити дітям.

«Їм  це подобається і тому іноді дітям важко відмовити, щоб вони не закатували істерики. Кожної суботи  я їх воджу на обід і щоб вони погрались», – розповідає жінка.

З кожним роком у Івано-Франківську таких закладів стає все більше. Для людей таке харчування стає нормою, але доти – поки не виникне проблем із травною системою.

За словами обласного позаштатного гастроентеролога Любові Масліборської, здорова людина може їсти все  і якщо в міру – шкоди не буде.

«Як правило ця їжа смажена та із великою кількістю вуглеводів. У ній наявні транс жири, які дуже шкідливі для людського організму. Вони осідають у судинах так печінці. Смакові добавки підвищують апетити і тому шлунок виробляє більше шлункового соку, а це вже призводить до виразок, ерозій та гастритів», – запевняє гастроентеролог.

Також лікар наголошує, що ця їжа не має поживних речовин, які надають відчуття ситості. Вона пролітає нашою травною системою так і не наситивши нас. І через годину ми далі хочемо їсти.

«Ця їжа дуже калорійна, але вона не насичує організм. У ній немає усіх необхідних білків, жирів та вуглеводів.  І тому, величезна кількість жирів осідає в організмі. Шкідливі вуглеводи перевантажують підшлункову, також на таку їжу може неадекватно реагувати кишечник. Тому слід бути дуже обережним із такими продуктами», – зауважила Любов Масліборська.

Також лікар-гастроентеролог зазначила, що швидке травлення цієї їжі вигідне виробникам, але воно дуже шкідливе нам. Один раз – це ще не шкідливо, якщо вже регулярно, то можна отримати ряд розладів органів травної системи.