Під час Ярмарку ідей франківчани здали 130 кг макулатури та понад 18 кг батарейок

Впродовж півтори години поки тривав Ярмарок франківчани принесли 130 кг макулатури та понад 18 кг відпрацьованих батарейок. Найактивніше до акцій долучились діти. Усі кошти за зібрану вторсировину організатори передали до Міського центру соціальних служб.

Під час Ярмарку ідей франківчани здали 130 кг макулатури та понад 18 кг батарейок

Ярмарок ідей проходив в рамках реалізації нового етапу освітньої програми для дорослих “Стале домогосподарство”, що стартував у місті у травні цього року.

Під час Ярмарку ідей франківчани здали 130 кг макулатури та понад 18 кг батарейок

“Ми проводили акції, щоб привернути увагу місцевих мешканців до потреб сталого розвитку, зокрема до необхідності сортувати та переробляти відходи, а також заощаджувати ресурси”, — розповіла координатор програми “Стале домогосподарство” Галина Гупан.

Під час Ярмарку ідей франківчани здали 130 кг макулатури та понад 18 кг батарейок

Також на Ярмарку безкоштовно роздавали карту з адресами пунктів прийому різних відходів у місті. Карту підготувала активістка місцевої організації “Тепле місто” Ольга Ярухіна.

Під час Ярмарку ідей франківчани здали 130 кг макулатури та понад 18 кг батарейок

Понад 120 франківців уже взяли участь у програмі “Стале домогосподарство”. Волонтерами стали люди різного віку та професій: підприємці, викладачі, студенти, пенсіонери, представники ОСББ, домогосподарки, працівники соціальних служб, лікарі та інші. Впродовж трьох місяців вони у повсякденному житі застосовували поради щодо енергозбереження, сортування сміття, зменшення витрат води. У результаті — їм вдалося змінити стиль життя своєї родини на більш сталий, зокрема зменшити кількість відходів до 40%, скоротити використання води для господарських потреб до 20% та знизити споживання електроенергії до 13%.

До участі у наступному етапі програми вже приєдналося 80 нових учасників з Франківська, свою роботу в екокомандах вони розпочнуть у червні. Організатори заходу запрошують усіх охочих франківчан приєднатися до всесвітнього руху сталого розвитку. Зареєструватися можна на сайті програми — domogospodarstvo.esd.org.ua. Участь у програмі безкоштовна.

Екологічний слід франківця менший, ніж середньостатистичний по Україні

Середній екослід івано-франківців — 3,14 гектара. Такі результати акції “Виміряй свій екологічний слід”, що проходила цими вихідними на Ярмарку ідей “Івано-Франківськ на шляху до сталого розвитку”.

На Ярмарку ідей “Івано-Франківськ на шляху до сталого розвитку”, що проходив цими вихідними на Площі Ринок, провели акцію “Виміряй свій екологічний слід”. Усі охочі франківці могли вирахувати площу території на планеті, потрібної для їх життєдіяльність.

За результатами акції, у середньому мешканець Івано-Франківська займає площу в 3,14 га. Для порівняння — середній екослід українців у 2012 році становив 3,19 га, тоді як “ідеальним” у світі вважається екослід у 1,8 га.

Ярмарок ідей проходив на підтримку у місті нового етапу освітньої програми для дорослих “Стале домогосподарство”. Однією із глобальних проблем, над якою працюють у рамках програми, — потреба у зменшенні екологічного сліду людства, який останні кілька десятиліть набагато перевищує здатність біосистеми Землі до самовідновлення.

Екологічний слід є дуже різним в різних регіонах. У країнах, що розвиваються, він складає 1,14 га на душу населення. І ця площа впродовж 5 останніх років залишилась незмінною, тоді як кількість людей збільшилась у п’ять разів. Жителям країн таких як Китай, Індія та Бразилія потрібно 1,92 га. А у розвинених країнах слід становить 5,6 га, і ця цифра є стабільною останні 40 років, тоді як біоздатність впала на 45%.

До десятки країн з найбільшим екологічним слідом належать Катар, Кувейт, Об’єднані Арабські Емірати, Данія, США, Бельгія, Австралія, Канада, Нідерланди та Ірландія.

Понад 120 франківців уже взяли участь у програмі “Стале домогосподарство”. Впродовж трьох місяців вони у повсякденному житі застосовували поради щодо енергозбереження, сортування сміття, зменшення витрат води. У результаті — їм вдалося змінити стиль життя своєї родини на більш сталий, зокрема зменшити кількість відходів до 40%, скоротити використання води для господарських потреб до 20% та знизити споживання електроенергії до 13%.

До участі у наступному етапі програми вже приєдналося 80 нових учасників з Франківська. Організатори заходу запрошують усіх охочих франківчан приєднатися до всесвітнього руху сталого розвитку. Зареєструватися можна на сайті програми — domogospodarstvo.esd.org.ua. Участь у програмі безкоштовна.

Додатково:
“Екологічний слід” — це умовне поняття, що відображає споживання людством ресурсів біосфери. Це площа (в га) продуктивної території,необхідної для виробництва ресурсів, які використовуються нами та поглинання та переробки наших відходів.

Кожна людина потребує в середньому 2,7 га, щоб забезпечити себе ресурсами і позбавитись відходів («екологічний слід»). У глобальному ж масштабі на людину припадає лише 1,8 га для використання природних ресурсів. Сюди належать усі переваги середовища – від споживання харчових продуктів до деревини та використання сільськогосподарських угідь.

Екологічний слід в Україні становить 3,19 га на особу. З них – 1,14 га орних земель, 0,03 га пасовищ, 0,17 лісів, 0,11 місць для риболовлі, 0,07 га землі для будинку. Таким чином, Україна опинилась на 51-му місці серед 149 країн за площею, яку використовує для споживання ресурсів одна людина.

“Стале домогосподарство” — це продовження в Україні всесвітнього руху програми “Екокоманди” (Ecoteam Program), яка на сьогодні успішно діє в Ірландії, Нідерландах, Бельгії, Великій Британії, Іспанії, Швеції, Угорщині, Польщі, В’єтнамі, США. Програма “Стале домогосподарство” реалізується в рамках українсько-шведського проекту “Освіта для сталого розвитку в дії” організаціями “Вчителі за демократію та партнерство”, “Global Action Plan International” за підтримки агенції міжнародного розвитку Sida.