news-image: В Івано-Франківську набирають популярності патріотичні тату

 Мешканці Івано-Франківська все частіше звертаються до місцевих  тату-майстрів з намірами нанести на своє тіло патріотичні татуювання. Намагаються таким чином виділити свою національну приналежність чи втамовувати біль втрати,  увічнити пам’ять загиблих під час протестів під час АТО.

Як зауважує в розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» франківський майстер з тату Віталій Курус, починаючи від подій на Майдані, прикарпатці значно частіше стали робити собі патріотичні татуювання. Як пригадує чоловік, особисто його вразила історія однієї дівчини, яка прийшла робити тату з шевроном батальйону «Донбас» в руках і сказала, що це шеврон її батька, якого вбили одним з перших.

«Якщо колись такі тату робили люди, які їхали за кордон надовго, то зараз роблять і вчителі, молодь та навіть старші люди. В основному «набивають» різні стилізації тризуба. Проте, часто роблять козаків, калину і написи на українську тематику. Сумно але є і таке, що роблять татуювання  в честь родичів, які загинули на АТО, у кого брат, у кого батько», – розповідає Віталій.

Побачивши таку тенденцію, в одному з тату салонів нашого міста вирішили надати знижки на патріотичні татуювання. За словами одного з майстрів салону Остапа Федоріва, таку акцію вони ввели ще на початку червня.

«Татуювання на українську тематику б’ють переважно молоді юнаки, що їдуть на схід. Проте, трапляється, що цікавляться таким і  дівчата. Зазвичай набивають зображення герба, вишивки чи прапора України. В зв’язку з подіями в країні, ми вирішили надати 50% знижки на такого роду тату. Тільки за червень скористались такою пропозицією приблизно 20-25 чоловік, віком 18-38 років. Зазвичай люди приходили з своїми ескізами чи малюнками. Хоча бувало й таке, що ми малювали індивідуальні зображення», – розповідає Остап.

За словами майстра, таким чином отримали змогу ще раз переконатись, що в нашому місті дуже багато патріотів. Тому акцію планують продовжити до кінця листопада. А коштуватиме таке патріотичне тату від 200  до 450 гривень. Хоча, тут все залежить від його розміру та цінової політики майстра.

До слова, майстри відзначають, що патріотичне татуювання роблять ті люди, які раніше не мали ніяких малюнків на тілі. Тому, говорити про те, що це тільки данина моді не варто. Адже, на перше тату зважитись нелегко. Перед його нанесенням люди довго роздумують, оскільки це те, що залишиться до кінця життя. Тож зображенні малюнки до кінця життя відображатимуть любов франківчан до своєї країни.