Франківець Руслан Ганущак - військовий кореспондент і боєць батальйону "Азов".

Франківець Руслан Ганущак – військовий кореспондент і боєць батальйону “Азов”.

За словами Руслана Ганущака, який саме приїхав додому в коротку відпустку, в “Азові” працює своєрідна прес-служба.

«Працюємо командою: я забезпечую відео, є люди, які пишуть тексти, є відповідальний за соцмережі і сайт, який поповнюється що називається в полі. Всі володіють зброєю і у випадку необхідності можуть дати відсіч нападникам. От наш франківський журналіст Іван Харків приїхав в “Азов” як репортер і працює репортером, але екіпірований, зі зброєю – справжня бойова одиниця. Я теж бойова одиниця – в мене навіть два стволи: фото і відео”, – розповідає Руслан Ганущак.

Прес-служба батальйону “Азов” працює з журналістами, які приїздять на передову робити матеріали. Зокрема, забезпечують умови для зйомки, знайомлять із бійцями. Руслан розказує, що таким чином познайомився зі Сергієм Лойком, журналістом однієї з найбільш авторитетних газет США «Los Angeles Times». Сергій – спец у темі локальних війн, висвітлював військові конфлікти в Іраку та Афганістані, у Сербії та Хорватії, в Осетії. Видав книгу для журналістів, які працюють на війні – як вижити в таких умовах. «Ми їздили по «гарячих точках» – так називають передові блокпости в зоні доступу ворога, – каже Руслан. – Знімали кадри на першу шпальту. Сергій як профі зловив справжній документальний кадр: під час обстрілу з ГРАДів ми отримали команду ховатися в укриття і стрибнули в найближчий окоп. От тут він нас і сфоткав. Загалом Сергій був дуже врівноважений і спокійний, працював так, ніби навколо не свистять кулі і не рвуться снаряди. Коли прощався, сказав, що йому дуже сподобалися і бійці батальйону, і командування. Сергій родом з Москви, але чітко усвідомлює: хто у цій війні загарбник, а хто визволитель».

«За той час, що ми почали активно подавати в інтернет документальну інформацію і взялися реагувати на фейки противника, підтримка нашого батальйону серед людей зросла в рази, – каже Руслан. – Інформаційний фронт – то також наш захист. Стратегічний».

За словами Руслана Ганущака, на відміну від структури Збройних сил, де діє негласна вказівка не поширювати негативу і офіційний наказ про засекречення даних, в батальйоні “Азов” про події за участю його бійців говорять правду – і про втрати також.