ato

«Ці люди підготовлені в разі гострої необхідності, якщо Збройні Сили України своїми регулярними підрозділами не будуть справлятися. Але в першу чергу вони мають охороняти внутрішні кордони області», – пояснює радник голови ОДА Юрій Соловей.

 

Приватний підприємець Ігор Мазуров рішення захищати херсонську землю приймав не вагаючись. Активний представник Майдану в Херсоні, а тепер і доброволець територіальної оборони каже: «В живих людей жодного разу не стріляв. Але якщо карти ляжуть так, то доведеться стріляти. Мені 46 років, служив в армії. Зараз згадую, як тримати в руках зброю ».

Херсонські добровольці різного віку. Деякі з них не служили в армії. Але всіх їх об’єднує одне велике бажання – захистити рідну землю. От тільки держава навряд чи може по достоїнству оцінити щирий порив добровольців. Форму, бронежилет, каски солдати повинні забезпечити собі самі. Виділення коштів для закупівлі екіпіровки добровольчим загонам не призначені. Про це говорить радник губернатора Юрій Соловей. Дивуватися цьому факту вже не доводитися. Сьогодні регулярну армію одягають волонтери.

Військові навчання в Нікольському проводитимуться в не робочий час для зручності добровольців. Хто служив в армії, сьогодні згадує, як тримати в руках зброю, підривати гранати і стріляти. За 6 місяців обласна влада планує створити з місцевого населення цілу армію. «Для того, щоб НЕ відбулося таких подій, як у Донецьку та Луганську», – каже Юрій Соловей.

Загроза з боку Криму триває 6 місяців. Чому тільки зараз почали створювати роти оборону? Це питання задали головному військовому комісару області Сергію Коке: «Згідно з Розпорядження Міністерства оборони 4 вересня почали формувати загони охорони та роти оборони. Озброєння для двох рот для обласного центру отримані. Ми укомплектували три роти охорони,  подалі створюються загони оборони ».

1

2

3