1

18 жовтня відбувся круглий стіл на тему «Розміщення вивісок в Івано-Франківську».

Ініціатором обговорення виступив департамент архітектури, містобудування і культурної спадщини. Франківські підприємці і досі орієнтуються на положення про рекламу, прийняте ще за часів прем’єрства Януковича – в 1998 році.

Тому більшість вивісок не відповідають вимогам чинного положення, через що мало не щодня Муніципальна інспекція з благоустрою виявляє порушників. Щотижня інспектори складають десятки приписів і протоколів на демонтаж рекламних конструкцій, що не відповідають новим вимогам, визначеним у Положенні від 8 лютого 2012 року, пишуть Версії.

 

Підприємці обурені, що на виправлення ситуація їм дають тільки 5-10 днів, в той час як виготовлення нової вивіски і паспортизація займає до 3 місяців. Ігор Шкляр, директор фірми «Реклама-Центр», яка являється лідером на ринку виготовлення рекламних конструкцій, заявив, що у новому Положенні навіть термін «вивіска» виписаний неправильно.

Другою важливою невідповідністю являється розмежування терміну «вивіска» та «реклама» в межах одного приміщення – назва трактується, як вивіска, а інформація про товар – як реклама. Хоча в законі чітко прописано, що інформація про товар в місці, де він реалізується, не є рекламою.

Необґрунтованими є вимоги щодо матеріалу, з якого роблять вивіски, та обмеження розміру – 3 квадратних метри.

«Зараз у нас панує настрій, що вивіски мають бути з дерева, металу, що треба зменшити використання пластику, – заявив Шкляр. – А стосовно норми у три квадратних метри – муніципальна інспекція застосовує її по всьому місту. Зараз вони ходять і вимагають демонтувати вивіски, встановлені 10-15 років тому. Ми чомусь заборонили повтор назви декілька разів. У нас дозволяється один раз написати, у цілому світі можна писати десятки разів».

Проте громадські активісти та небайдужі мешканці підтримують тенденцію до очищення міста від реклами.

«Чому у нас кожен робить з об’єктами, які їм належать, все, що хоче, не дивлячись на сусідні будинки? У Європі є реклама, але там все гармонійно. Взяти до прикладу Відень і вулицю Марії-Терезії. Маємо працювати з рекламою так, щоб туристи, які сюди приїжджають, не думали, що Франківськ – місто секунд-хендів і обмінних пунктів. Треба це все прибрати, зробити гармонійним, елегантним,» – “, – зауважила Катерина Касапчук, директор туристичного агентства «Еней».

Відтак у Франківську створять робочу групу, яка спільно розробить зміни до чинного Положення. В неї можуть ввійти як представники департаменту архітектури, містобудування і культурної спадщини, так і підприємці, виробники реклами і громадські активісти.