militsija

Сьогодні в Івано-Франківській області зайнято 3,6 тис. працівників МВС, 14% з яких – працює в апараті обласного управління. В рамках реформи можливе скорочення штату працівників апарату обласного управління майже на 80%, пише Репортер.

Натомість пропонується збільшити кількість дільничних інспекторів на місцях – у містах та селах Івано-Франківщини. Там, на думку розробників реформи, повинні працювати патрульно-постові служби у розрахунку 15 працівників органів правопорядку, які постійно проживатимуть в межах закріпленої території, на 10 000 населення.

Нововведення будуть і в підготовці кадрів поліції.

“Випускники нинішніх вузів МВС в більшості своїй відпрацьовують в міліції визначений законодавством обов’язковий термін і звільняються з органів, щоб влаштовуватися надалі працювати куди завгодно, тільки не в міліцію. Причин цього багато – і низька заробітна плата, і непрестижність професії. Відтак, гроші на їхнє навчання витрачаються, а по факту міліція залишається без спеціалістів”, – говорить Олександр Банчук, експерт робочої групи з Центру політико-правових реформ.

Він разом зі своїми колегами переконаний, що поступово необхідно вирішити проблему неефективності роботи навчальних закладів МВС.

Органи правопорядку отримають нову назву – “поліція”, до лав якої можна буде потрапити на конкурсній основі. Конкурсна комісія у складі депутата місцевого рівня, представника громадськості, адвоката та представника Уповноваженого з прав людини буде визначати готовність претендентів до роботи в органах правопорядку. А поборотись буде за що, адже передбачається закріпити заробітну плату працівників поліції на рівні 5 прожиткових мінімумів – близько 6000 грн.

Експерт повідомив, що в рамках запропонованої реформи ліквідують ДАІ в нинішньому вигляді. Для більш ефективної роботи органів правопорядку пропонують об’єднати обов’язки нинішньої ДАІ з патрульною службою. А також ліквідувати Державну службу охорони, мотивуючи це тим, що її функції в повній мірі можуть виконувати приватні охоронні агенції.

Після реорганізації повноваження ДАІ разом із патрульною службою, державною лісовою охороною, державною рибоохороною буде виконувати Адміністративна поліція. Функції підрозділів карного розшуку, боротьби з організованою злочинністю, боротьби з економічною злочинністю, боротьби з незаконним обігом наркотиків передбачається передати Кримінальній та Фінансовій поліції. Повноваження решти численних управлінь та підрозділів відійдуть до Військової та Прикордонної поліції.