Франківські велоактивісти обурені покараннями для крадіїв роверів

Зокрема Івано-Франківським міським судом у 2014 році було засуджено 17 велозлодіїв, шістьом з яких було призначено покарання у вигляді громадських робіт, тривалістю в середньому 120 годин. До покарання у вигляді позбавлення волі притягнуто 5 крадіїв.

Більшість з них отримали термін ув’язнення від одного до трьох років. Переважно це особи, котрі вчинили повторні крадіжки та які раніше були судимі. Ще одного велозлодія засудили до обмеження волі, трьом дали по два місяці арешту і ще двох покарали штрафами.

Найбільш популярним у велозлодіїв був велосипед марки «Ardis» – він фігурує у п’ятьох справах. Найбільш дорогим – «KELLYS 13 SPIDER», який оцінили у 3985 грн., а найбільш дешевим – дитячий Benneto, оцінений у 199 грн. Найбільш лояльним до велозлодіїв був суддя Попович В.С., під головуванням якого було винесено 5 з 6 рішень з покаранням у вигляді громадських робіт.

Велоактивісти обурені такими покараннями, за якими більшість велозлодіїв змогли уникнути серйозної відповідальності, оскільки вважають, що це сприятиме подальшим крадіжкам велосипедів, а саме крадіжки є чи не найбільшою перешкодою у розвитку велосипедного руху.