У Франківську запропонували перших п’ять вимог до нової влади

Сьогодні, 24 листопада, в конференц-залі готелю “Станіславів” відбулася презентація “Перших 5 вимог до нової міської влади – #боротьба_продовжується”, пише Галка.

Експерти та громадські активісти Івано-Франківська розробили перші 5 вимог разом з проектами рішень до нової міської влади, які допоможуть розпочати реформи в місті.

Першою вимогою є ухвалення Регламенту ради та виконавчого комітету й Положення про постійні депутатські комісії де буде зазначено, що всі проекти рішення оприлюднюються за 20 днів до розгляду, оприлюднюється  інформація про депутатів-прогульників й безперешкодний доступ на засідання ради та виконкому.

Друга вимога – справжня боротьба з корупцією й ухвалення рішення про запровадження системи електронних державних закупівель.

“Часто кошти за допомогою укладання підрядів та субпідрядів використовуються неефективно”, – пояснив необхідність виконання цієї вимоги один із активістів.

Також міські посадовці повинні ухвалити рішення про щорічну публікацію Декларацій депутатів міської ради на офіційному веб-сайті ради.

Координатор Громадського руху «ЧЕСНО» в Івано-Франківську Віталій Світлик зауважив, що 38% депутатів останнього скликання прогуляли близько 50% засідань, а за таке слід їх позбавляти мандату.

Четверта вимога – зробити справжній відкритий бюджет.

“Він повинен складатися за участі громадськості”, – зауважив громадський активіст Тарас Случик.

Вимога під номером п’ять – включити у склад виконкому представників громадськості, волонтерів та журналістів.

До представників міської влади активісти надішлють відповідні проекти рішень. Вимоги носять рекомендаційний характер.