На сесії Івано-Франківської міської ради очільниця “Самопомочі” Ірина Кулинич зачитала звернення щодо недопущення прийняття проекту Держбюджету у пропонованій урядом редакції, пишуть Версії.

“Ми звертаємось до парламенту та уряду з вимогою не допустити скорочення фінансової спроможності місцевого самоврядування в 2018 році та зберегти не лише “обличчя” проведення реформи децентралізації, але і її суть – становлення спроможних територіальних громад”, – заявила з трибуни Ірина Кулинич.

В редакції нового бюджету на плечі місцевих бюджетів додатково перекладають оплату пільг на житлово-комунальні послуги, оплату заборгованості населення за послуги ЖКГ, оплату перевезення пільгових категорій та фінансування медичної і освітньої сфери.

“Такий відвертий грабунок зароблених громадянами коштів додатково свідчить про проведення владою політики “упокорення” ефективних, ініціативних місцевих громад, які самостійно спроможні вирішити місцеві питання без втручання центру”, – відмітила Ірина Кулинич.

Тому депутати Івано-Франківської міської ради просять не допустити прийняття проекту Держбюджету на 2018 рік у пропонованій урядом редакції та супровідного до нього проекту змін до Бюджетного кодексу України.

Натомість доопрацювати законопроекти з врахуванням інтересів місцевих громад. Звернення підтримали 29 депутатів.