В Україні лише кілька сіл можуть похвалитися власним брендом. Ініціював створення бренду Татарова сільський голова Олег Дзем’юк. Він звернувся по допомогу до франківської студії графічного дизайну Brendari. Про це пишуть Версії з посиланням на Репортер”.

“Нашим завданням було ідентифікувати Татарів, віднайти його унікальність, – говорить один із арт-директорів студії Євген Єфіменко. – Татарів нині намагається розвиватись і рухатися вперед. І розробка бренду допоможе виділити Татарів, поряд з яким є ще й туристичні Микуличин, Буковель, Яремче, Яблуниця”.

Оскільки село орієнтується саме на сімейний відпочинок, дизайнери обрали для головної характеристики – дескриптора словосполучення “село-курорт”. А створюючи орнамент, орієнтувалися на залізничний вокзал – унікальну споруду, збудовану ще за часів Австро-Угорщини.

“Вокзал – перлина села, яка може стати туристичною принадою, – каже Єфіменко. – Ми вирішили стилізувати його народним орнаментом за традиціями регіону. Вибрали яскраві й контрастні кольори: зелений і червоний, притаманні Прикарпаттю. Кожен елемент логотипу – двозначний: повторює елемент архітектури будівлі та символ села. Червоний дах має символізувати гостинність, арки вокзалу, за рахунок зеленого кольору – дерева, менші віконечка – гірський ландшафт”.

На основі логотипу дизайнери розробили візуальний стиль, яким можна брендувати тарілки, горнята, торби, футболки, інше. Візерунок може ставати орнаментом різної складності. А за рахунок виражених кольорів та специфічних форм він впізнаваний на будь-якому носії, переконують Brendari.

Перед тим, як братися до роботи, хлопці зустрілись у Татарові з активними мешканцями, аби дізнатися, чого вони чекають від логотипу. Опитали підприємців, громадських активістів, власників готелів. З логотипом працювали майже півроку. Перша презентація відбулася в середині літа.

“Громадського обговорення результатів роботи не було, бо світова практика в таких випадках не передбачає громадських обговорень – відповідальність на себе бере влада, – пояснює Євген. – Громада або приймає логотип, або – ні. Людям треба бачити, як працює логотип на сувенірній продукції. Тоді вони його сприймають інакше, ніж на малюнку”.

Студію графічного дизайну Brendari три роки тому заснували Євген Єфіменко і Микола Шкварок. Кожен із арт-директорів має по 10 років власного досвіду в різних агенціях. Серед впізнаваних соціальних проектів студії – брендинг громадського Центру сучасного мистецтва, міської клінічної лікарні, Франківського півмарафону, ребрендинг футбольного клубу “Прикарпаття” за ініціативи фанів.