Результат пошуку зображень за запитом "франківськ театр ляльок"

Напередодні Міжнародного дня лялькаря, який в цілому світі відзначають 21 березня, в Києві зібралася Всеукраїнська рада директорів театрів ляльок на якій було вирішено святкувати професійне свято в Міжнародний день лялькаря, пишуть Версії.

Директор івано-франківського обласного академічного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки Роман Братковський вважає, що ігноруючи Міжнародний день лялькаря, який в цілому світі  святкують вже 14 років, влада тим самим принижувала саму професію.Лялькарів України вітали 27 березня в Міжнародний день театру.

“Нас завжди (по всій Україні, а не лише в Івано-Франківську) єднали до дня театру, щоб забрати увагу від театру ляльок. Так, ми театр, але з зовсім іншою органікою, з іншою моделлю та з іншими вимогами. Тому було прийняте рішення святкувати наше професійне свято 21 березня”, – зазначив пан Братковський.

Довідка: Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла до відомого діяча  театру ляльок Дживадо Золфагаріхо (Іран). У 2000 році.

На XVIII Конгресі УНІМА в Магдебурзі він виніс цю пропозицію на обговорення. Але, не зважаючи на те, що дискусія про місце і час проведення цього свята була дуже жвавою, це питання так і не було вирішено.

Лише тільки через два роки, на засіданні Міжнародної Ради УНІМА, дату святкування було визначено. Традицію Свята лялькарів усього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Саме в цей день всі професіонали і прихильники театру ляльок святкують Міжнародний день лялькаря.