Чи можуть люди з інвалідністю нормально паркуватися в Івано-Франківську? Це вони намагалися перевірити разом з патрульною поліцією.

Перша зупинка у самісінькому центрі міста, біля Білого будинку. Місце для інвалідів тут зайняте. Там стоїть відовідний знак, але незрозуміло, де саме ставити машину. Адже розмітки тут немає. Коли місце врешті звільнилося на нього заїхав інвалід першої групи Микола Макар.

Чоловік запевняє, облаштовано воно неправильно. Адже ширина повинна бути у три з половиною метри, – пишуть Версії з посиланням на 402tvivfr.

“Це має бути широке місце для паркування для того, щоб людина на візку могла сама вийти і поставити візок”, – розповів представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю в області Микола Макар.

Також ініціативна група обстежила місця на вулицях Лесі Українки та Грушевського. Випадки, коли паркомісця для людей з обмеженими можливостями займають звичайні водії не рідкість. У поліції штрафувати таких порушників поки не можуть. Це компетенція Муніципальної інспекції з благоустрою. Але невдовзі вступить в силу Закон, який дозволить це робити і патрульним.

“Ми зможемо шрафувати по ст. 152-1 за те, що запарковане таке місце. Сума штрафу відповідно збільшується до 1070 гривень. Навіть, законодавство дає нам можливість евакуювати автомобіль порушника”, – розповіла інспектор патрульної поліції Олександра Бабецька-Гусєва.