Патрульний Антон Боєв розповідає, що здає кров останні півроку кожні два місяці.

“Потреба була у 4 групі крові, а саме – у тромбоцитах для дітей, хворих на рак. Не знаю, наскільки це допомогло, але вважаю, що день, прожитий без проблем, для цієї малечі та їхніх батьків – за щастя. Не можу нікого змусити до цього, спонукати, у кожного своя політика. Але якщо хоча б одна людина буде дбати про ще одну, то ми всі будемо жити у мирі і злагоді”, – каже Боєв.

Заступниця головного лікаря Івано-Фпанківської обласної станції переливання крові Ірина Федик розповідає, що кожного дня до них приходять 25-30 донорів. Зазвичай це родичі людей, які перебувають у лікарні, пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Але останнім часом є й пересічні люди, які дізнаються про потреби у крові зі сторінок у Фейсбуці. Люди звикло, що “дефіцитна” група 4. Проте про дефіцит говорити важко, інколи є потреба й у 1+, яка найбільш поширена. Зазвичай потреба – це резус мінус”, – каже Федик.

Лікарка додає, що донори мають певні привілеї. Якщо, наприклад, студент-“державник” впродовж півроку здасть двічі кров по 450 мілілітрів, то отримає 25% доплати до стипендії. Люди, які працюють, отримують два вихідні дні.