Резонанс та обурення серед медичних працівників Івано–Франківської СШНМД викликало необ’єктивне та упереджене висвітлення на каналі «1+1» в програмі ТСН від 25.06.2013 року факту обслуговування виклику до хворого на вулиці Новгородській, 55 а.

Про це “Фіртці” повідомили в Івано–Франківській СШНМД.

Нагадаємо, у сюжеті йдеться про те, що швидка у Франківську відмовлялася виїхати до хворого півтори години.

Далі текст коментаря голови профкому СШНМД Богдана Венника:

“Хочеться вірити, що причиною вищевикладеного матеріалу в ефірі стало незнання чинного законодавства в сфері охорони здоров’я, а саме: діючих правил та порядку виклику швидкої допомоги, постанови Кабінету Міністрів України № 1119 від 21.11.2012 року, Закону України « Про екстрену медичну допомогу», а не упереджене ставлення до медичних працівників галузі охорони здоров’я вцілому.

Диспетчером з прийому викликів при детальному з’ясуванні причини звернення за медичною допомогою («щвидку допомогу» викликали оточуючі) було прийнято рішення відмовити у реєстрації викликув зв’язку з відмовою самого хворого від медичної допомоги, про що зроблено запис № 47 в «Журналі відмов викликів швидкої допомоги» , у відповідності до чинних «Правил виклику швидкої допомоги», затверджених наказом МОЗ України № 370 від 01.06.2009 року.

Власне незнання журналістом (свідоме чи несвідоме) вищезгаданого факту відмови в прийнятті виклику спричинило необ’єктивне висвітлення події.

На щастя, критерієм роботи колективу є не необ’єктивно висвітлений факт надання медичної допомоги, якої не потребував пацієнт, а численні врятовані життя, щоденні подяки та відсутність жодної підтвердженої скарги протягом трьох років.

 Принагідно, варто зазначити, що часто невмотивовані залучення персоналу бригад СШНМД до виконання невластивих їм функцій транспортування громадян в стані алкогольного сп’яніння, які не потребують медичної допомоги, особливо в період пікового навантаження, можуть стати причиною смерті пацієнтів, які дійсно знаходяться в критичному стані”.