militsija

8 червня журналістка зайшла з ввімкненою камерою у “Лото Клуб” на Січових Стрільців, щоб перевірити, чи працюють у закладі гральні автомати, тримаючи в руках посвідчення. Пояснила, що є журналістом і проводить зйомку, щоб дізнатися, чим їхні автомати відрізняються від заборонених в Україні, адже проводить журналістське розслідування на тему грального бізнесу в місті. На дівчину накинулись двоє працівників клубу, почали бити по руках, штовхатись, погрожували, лаялись та вибивали з рук камеру. Це зафіксовано на відео і є доказами, прикріпленими до справи.

123

Але 27 червня слідчий СВ Івано-Франківського МВ УМВС в Івано-Франківській області Іванишин М.О. закрила кримінальне провадження  “у зв’язку з відсутністю ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України”.

З постанови про закриття кримінального провадження випливає, що журналіст є порушником, бо не спитала дозволу на зйомку в адміністрації. У постанові під перешкоджанням законній діяльності журналіста розуміють “будь-які способи впливу на журналіста, наприклад, шантаж чи залякування.” І далі йдеться: “В ході досудового розслідування не було здобуто жодних доказів щодо шантажу чи залякування журналістки”. Отож, “Репортеру” не перешкоджали, права на зйомку журналіст не має, а тому провадження закрили.

Та ж Іванишин просила нас не писати скаргу до прокуратури. Мовляв, щоразу нам надсилатимуть однакові відповіді й нічого ми не доб’ємось. Незважаючи на прохання слідчого, скаргу ми написали.

Відтак, постанову про закриття кримінального провадження в прокуратурі назвали незаконною, “а матеріали кримінального провадження направили до СВ Івано-Франківського МВ УМВС України в області для проведення подальшого досудового розслідування.”

Що ж, цікаво, що буде далі.