http://www.if.gov.ua/include/img/medium/1%20(82).jpg

 Пізно ввечері акторів театру зустрічали, дякуючи за виконану благородну місію, голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, а також шанувальники театрального мистецтва.

 Впродовж тижня у містах Сєвєродонецьку, Сватовому та Кремінній творчий колектив театру представляв тамтешнім мешканцям виставу за однойменною книгою Марії Матіос «Нація».

Драма побудована на основі реальних подій 40-х років минулого століття, складається з трьох новел і показує «як з любові та у муках народжується нація».

Рішення колективу театру відправитися із творчою програмою на Схід країни, за словами Олега Гончарука, є показовим  прикладом  культурної співпраці між нашими регіонами та у ще більшій мірі сприяє об`єднанню України.

«Сьогодні актори нашого театру повернулися зі східних областей держави, днями раніше дітки зі Сходу мали прекрасну нагоду провести новорічно-різдвяні свята на Прикарпатті, а незабаром до нашого міста завітають творчі колективи із Запоріжжя. Це – яскраве свідчення єдності та неподільності нашої країни, – наголосив очільник області. – Я пишаюся вчинком акторів і бажаю колективу творчих успіхів та палких шанувальників».

Ділячись враженнями від поїздки, директор театру, заслужений артист України Ростислав Держипільський зауважив: «Побувавши у містах Луганщини, я переконався, що театр не повинен стояти осторонь суспільно-політичних процесів, а навпаки – бути на передовій всіх подій. За словами жителів міст, в яких ми проводили покази вистави, актори нашого театру відкрили «другий український фронт». Тамтешнім мешканцям вкрай необхідна наша підтримка, необхідно  відчути себе українцями. Вагомим є те, що після перегляду драми, погляди багатьох луганчан щодо ситуації в Україні кардинально змінювались».

«Після однієї з вистав до нас підійшов військовий і сказав, що те, з чим ми приїхали сюди, є значно кращим і важливішим за танки», – резюмував заслужений артист України Олексій Гнатковський.