В Івано Франківську учасників АТО звільнили від квартплати

У «Єдиному розрахунковому центрі» вирішили не чекати, доки міжвідомча комісія визначить перелік учасників АТО. Тому надають пільгу після подання невеликого пакету документів: паспорта, ідентифікаційного коду та довідки із військової частини, яка підтверджує, що людина справді перебувала у зоні бойових дій.

«Є довідка з воєнної частини, де чітко вказана дата, число, коли людина перебувала або по даний час перебуває в зоні АТО, — коментує Леся Максимець, в.о. начальника відділу по роботі зі споживачами КП „ЄРЦ“. – На підставі цих документів внутрішнім наказом ми призначаємо дану пільгу. На даний час до нас звернулися вже більше 10 таких учасників.»

Відповідне рішення про надання пільг попередньо прийняла міська рада. Ним передбачено, що учасники АТО та їх родини звільняються не лише від квартплати, а й від інших комунальних платежів. Зокрема, за тепло та воду.

«Учасники АТО не повинні взагалі платити будь-які комунальні платежі, — вважає Микола Вітенко, секретар міської ради. — Наразі мова йде про платежі підприємствам комунальної власності. Це добра традиція. Так, ще раніше міська рада надавала пільги ветеранам ОУН-УПА. Тобто, це соціальні пільги і пільги на комунальні платежі. І це є, зрештою, правильно»,

Наразі ті учасники АТО, котрі вже звернулися до Єдиного розрахункового центру, у вересні змогли скористатися пільгою на квартплату.