Послухати лекцію прийшли студенти, викладачі та зацікавлені франківці, , пишуть Версії з посиланням на прес-службу ПНУ імені Василя Стефаника.

Під час лекції присутні мали можливість дізнатися багато цікавого та корисного. Зокрема, авторка лекції застерегла слухачів від потрактування кохання як “сухої біохімії”. За її словами, не можна заперечувати “людський фактор”, який робить кожну любов неповторною.

Поза тим, науковці дослідили, що в основі почуття лежить коктейль хімічних речовин. Від їх співвідношення, зазначила Марія Байляк, залежить, який тип любові ми переживаємо – чи кохання до представника протилежної статі, чи батьківську любов, чи синівську.

Більше того, від цього “коктейлю” залежить також і міра нашого патріотизму. За тривалу прив’язаність –любов до батьківщини – відповідає гормон окситоцин. Його надмір, уважають науковці, веде до націоналізму. А у стосунках двох виливається ревнощами.

Потрібно знати, що гормони любові ми отримуємо зі специфічних речовин, які надходять з їжею. Як-от “гормон радості і щастя” серотонін – він також є складовою любовного “коктейлю”. 90% серотоніну виробляється у нашому шлунку. Для цього потрібна білкова їжа, наголошує біохімічка.

За словами Байляк, недостатня кількість речовин, з яких синтезуються гормони, знижує їх рівень, а отже, і нашу здатність любити та почуватися від цього щасливими.

Вдалим доповненням лекції стали мистецька композиція у виконанні студентки Навчально-наукового інституту мистецтв, скрипальки Богдани Власенко та вірш директорки Калуської гімназії ім. Дмитра Бахматюка Оксани Табачук «Фізіологія кохання», донесений до слухачів лаборанткою кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Іриною Левицькою.

 

Відкрита лекція доцентки Марії Байляк викликала жваву дискусію і чимало запитань у слухацької аудиторії.  А тим, хто не зміг бути присутніми, запропоновано її відеозапис, розміщений на сторінці кафедри професійної освіти та інноваційних технологій та в соціальних мережах.

Відкриту лекцію доцента Марії Байляк “Біохімія кохання” можна переглянути у відеоформаті за посиланням –   https://www.youtube.com/watch?v=R9JPCNNmuz0.