«Не таємниця, що на сьогоднішній день середня освіта в Україні, яка по законодавству є безкоштовною, такою не являється. Це є благодійні внески, різного роду необхідні посібники, які потрібно купувати за батьківські кошти.. Чи не було б логічно цю податкову знижку розповсюдити на отримання безкоштовної середньої освіти?», – запитав голова Івано-Франківського осередку ГО «ВО Голос» Олександр Жиравов

Ніна Южаніна голова парламентського комітету ВРУ з питань податкової та митної політики пояснила, що вся проблема у незадекларованих доходах громадян.

«Що буде означати перехід до оподаткування сімейного доходу? Якщо ми зараз перейдемо на цю систему, то наступним кроком у нас може бути подання декларації і до сімейних витрат. Тобто навіть якщо б ми погодились компенсувати витрати, які мають таке непряме визначення у документах, тобто не плата за навчання, а благодійний внесок, який ви справді зробили самі, за своєю волею, а мені його треба ідентифікувати як витрати сім’ї. То коли ми підійдемо до сімейної декларації, яка буде здаватися, можливо ми б і мали повернути сім’ї такі «благодійні» внески, але для цього ми ще повинні точно провести нульове декларування, щоб ми були впевнені, що члени сім’ї сплачують податки. Тож поки ми не вийдемо з тіні по заробітній платі, у нас буде суспільство витрачати частину доходів, яка неоподаткована і яка отримувалась по спільній згоді роботодавця і найманої особи в конверті. Тож ми маємо дати можливість задекларувати людям свої доходи і тоді доречними будуть всі компенсації, які повинна була б зробити держава», – відповіла Ніна Южаніна.