Квартет бандуристок “Ґердан” Прикарпатського національного університету на запрошення ігумена монастиря парафії Царя-Христа, о. Йосафата Хаймика, ЧСВВ, взяв, участь у завершенні року ювілейних святкувань 400-річчя заснування Василіянського чину Святого Йосафата, що проходили 11-12 листопада 2017 року в столиці Литви – місті Вільнюсі. Cвяткуваннях 400-ліття Василіанського чину були поєднані ще з двома датами – 380-ю річницею з дня смерті митрополита Йосипа Велямина Рутського і 150-річчям канонізації святого Йосафата Кунцевича. Святкування відбулися за участі Блаженнішого Святослава Шевчука – Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви.

Квартет “Ґердан” у складі Надії Вівчарук, Наталії Федорняк, Віолетти Дутчак, Світлани Матіїшин (керівник Віолетта Дутчак – професор, доктор мистецтвознавства, завідувач кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва) виступив з духовними піснями на святковій Архиєрейській Літургії за участю Глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука) в Церкві Пресвятої Тройці, що знаходиться в історичному центрі Вільнюса.

Учасниці квартету “Ґердан” разом з музичними колективами з Литви, Польщі, України – хором “Deisis” Монашого Чину Св. Василія Великого з Брюхович (керівник Степан Дольний), Львівським муніципальним хором “Гомін» (керівник Руслан Ляшенко), ансамблем “A capella Leopolis” (керівник Людмила Капустіна) – взяли участь в урочистому концерті в залі Литовської національної філармонії, на якому були присутні делегація УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом (Шевчуком), священики Чину Святого Василія Великого з України та країн Європи, представники української громади Вільнюса і Литви, паломники з України та Польщі. Яскраві костюми, сильні голоси, блискучий звук бандур учасниць колективу був надзвичайно тепло прийнятий слухачами, всі духовні й патріотичні твори були щиро підтримані оплексами і вигуками “браво”. Особливо зворушливо була сприйнята пісня “Біля тополі”, присвячена всім героям і мученикам за Україну, після звучання якої зал стоячи вітав бандуристок.

 

На завершення ювілейних урочистостей 400-річчя Василіянського чину всі учасники концерту і слухачі виконали духовний гімн України “Боже великий, єдиний”.